Rose

15. května 2012 v 9:56 | ondina |  Guns N´Roses
"Máme se rádi - nemáme se rádi.
Budem se mít rádi - nebudem se mít rádi?"

Zdravím vás,

překvapení, že?
Jistě byste ode mě nečekali článek o tomto pánovi. Proto jsem si vypůjčila známý text od kapely Lucie. Myslím, že přesně vystihuje mé pocity.

No nééé? Rose je "oblečený"? Džíny mají sice díry, ale to je detail... x))

Stále se zabývám kytaristy a baskytaristy a zpěvákům tady prostor příliš nedávám. Ano, byly tu dva články o mé jedničce, Mylesu Kennedym (už brzy tady bude Alter Bridge♥♥♥), ale Rose si skutečně zaslouží, aby byl zmíněn.
Kdo na můj blog chodí nějaký ten "pátek" ví, že se moc s Rosem nekamarádíme. Vlastně VŮBEC. Vždy, když mu dám šanci a že se opravdu snažím - vždyť jde o zpěváka milovaných "Růží", udělá něco a já se zatvrdím snad ještě víc. Jsem prostě beran. Má to se mnou těžké, ale dala jsem šanci DJovi, tak proč se o to nepokusit s Rosem? Ondi je v pohodě, ještě přemluvit Oli... x)))


Jedno je jisté. Ani nemusím Rose vidět - stačí, když zazpívá první tón. Okamžitě vím, že je to ON. Poznám ho díky jeho daru, hlasu, vždy. Sice je mou jedničkou Myles Kennedy, ale Rose je Pan zpěvák. A docela mě i po všem, co "udělal", mrzí komentáře, že by potřeboval Strepsils. To se tedy vůbec nesměji. Má výjimečné zabarvení hlasu.

Welcome To The Jungle
"sha na na na na na na na"♥

Jako zpěváka a umělce Rose obdivuji. Vždy mě dostane tou svou nezaměnitelnou a jedinečnou choruškou (Mikey, pozooor! Mám o tebe někdy strach, když se Rose rozhodne "šermovat" kolem sebe stojanem od mikrofonu...) a ohozem. Jako nic, nic (pardón - ponožky, kecky nebo sportovní obuv nezapomene), pak boxerky a zase nic. Ale no tak dobře, slyším vás. Šátek a klobouk, který mu stejně spadne při tom jeho lítání. x))


Je velmi talentovaný. Nemluvím pouze o zpěvákovi, ale když se zaposloucháte to textů, které napsal, rozbuší se vám srdce, jak jsou nádherné a působivé. U některých jen tak tak udržíte slzy, u druhých pláčete hned. Vzbuzuje ty nejhlubší emoce. A když hraje na piano, bere mi dech!

Axle, prosím, ty víš, o CO!! Prosííím! Maličké připomenutí... Kdyby jsi náhodou zapomněl...

Tady mě chce někdo zlomit...


Vám všem přeji krásný den!
Vaše Oli.

PS: Co myslíte, zlomí mě Rose?
 


Komentáře

1 Peti Peti | 15. května 2012 v 15:20 | Reagovat

Boo moje drahá :-*
Tak přece jen! Přiznám se, že Axla jsem tu však nečekala, alespoň ne takhle brzy. Vím totiž, jak to spolu máte.
Musím souhlasit s tím, co jsi napsala. Axlův hlas je dar a když čtu komentáře typu, že by potřeboval Strepsils, berou mě všichni čerti! Je jeden z nejlepších. O jeho talentu textařském není snad ani třeba příliš psát... Neznám NIKOHO, kdo by složil takové písně jako on. Jako příklad použiji mou milovanou "Estranged"♥, v níž dokazuje geniální nadání pro obojí - zpěv i skládání.
Ještě něco bych chtěla... Víš, co byl, je a bude Axlův největší problém? Lidé ho nechápou. Musíš se snažit mu nejprve porozumět, pak k němu tu cestu najdeš. A nemyslím cestu k Axlovi-zpěvákovi...
A k té tvé otázce, ano, zlomí, já v něj věřím. Neměla bych to říkat, ale má ve mně spojence ;)
Krásný den, moje milá.
Hugs, kisses & DC♥♥♥

2 ondina ondina | 15. května 2012 v 16:36 | Reagovat

[1]: Boo back můj nejcennější poklade!*♥

Téééda, já měla na mysli právě Estranged. No dobře, nejen ji, ale byla první, jediná a jedinečná. U ní byly mé myšlenky nejvíc.
Já se Rose snažím pochopit, moc, věř mi. Je však "něco", co mi stále brání dostat se přes pomyslnou zeď. Jak říkám, Ondi má Axla ráda...Jen zlomit Oli. Ale snažím se, hrozně moc. Je to "trochu" komplikovanější. Jistý prvek mi stále brání. Stačilo by jedno jediné slovo. Co třeba: "Sorry!"
Ale já tak moc chci. Budeš první, pokud se vše povede a s Rosem se skamarádíme, kdo to bude vědět. Slibuji!♥
Jasně! Já vím, že jste na mě dva.:-) TY jsi v mém SRDCI a vím, že právě díky TOBĚ najde cestu k němu i Rose...
Děkuji za nádherný komentář má nejdražší! Vykouzlila jsi mi úsměv na tváři.
S láskou! + NR♥♥♥
Mám tě moooc ráda!

3 Janča Janča | 15. května 2012 v 17:45 | Reagovat

Olinko ♥
přeju krásné odpoledne :-)
Dnešní tvůj článek mě velmi zajímá, protože jsem zvědavá, jak jsi se s tím poprala.
A koukám, že dost statečně ;-)
Já mám Axela v paměti hlavně z nejslavnější éry Růží a tenkrát to byl prostě absolutní dábel, živelná pohroma, tornádo a neskutečná chodící, nebo spíše běhající energie hodná atomové bomby :D
Jeho úžasný hlas jsem vždycky milovala, jeho vysoké "umečené" polohy byly nepřekonatelné, čím víc, tím líp ;-)
To je prostě ON, svéráz a tak trochu blázen a na druhou stranu opravdu nevšední umělec, kterého třeba nemusíme milovat, ale rozhodně ho musíme obdivovat :-)
A co se týká tvé nedobytnosti ohledně jeho osoby, tak myslím, že ledy už přece jenom trochu roztály ;-)  
Krásný článek, Olinko, šel ti opravdu od srdce :-)

4 ondina ondina | 15. května 2012 v 18:41 | Reagovat

[1]: Peťulko***, ještě dvě věci, jsem opravdu sklerotik. Ta první- šátek u pana Božského... awww, to je vážně dokonalé.
A ta další, mnohem důležitější část. Vím, že máš ráda Rose v Yesterdays. Je tu PRO TEBE! S láskou!♥♥♥

[3]: Ahoj Janičko,
no, ještě to chce chviličku čas. Ondina je v pohodě, má Rose ráda, obdivuje ho, jen ještě jedna osoba..., která miluje Slashe, všemu brání. OLI.
Krásně si to napsala. Rose je proste "živel", energie, to je neskutečné, jak dokáže na podiu vystupovat. Plný elánu, energie. Je vážně skvělý.
Ano, asi jsem mnohé překvapila, ale opravdu je Rose skvělý umělec. Ondi ho vlastně obdivuje moc a moc.
Byla jsi zvědavá? Ale v jednom máš velikou pravdu - psala jsem to ze srdce.
Přeji krásný večer a děkuji!*

5 Veronica Veronica | Web | 15. května 2012 v 18:56 | Reagovat

Ahoj zlatko! :*

V prvom rade ti prajem krásny zvyšok večera... :)

V druhom rade.. priznávam, zbožňujem Axla čoraz viac.. Príde mi ako moja spriaznená duša (až po Slashovi, samozrejme). Máš pravdu, jeho hlas je nezameniteľný, má úžasný rozsah.. A texty ♥ Niečo nádherné. Skvelý skladateľ, dôkazom je náš milovaný Novembrový dážď, ktorý bol schopný zložiť už vo svojich 15 rokoch.. Nádhera proste. Hoci ma mrzí, že urobil Slashovi a aj ostatným to, čo urobil, mám pre neho nejakú zvláštnu slabosť a nedokážem ho nenávidieť... A dúfam, že to čoskoro bude tak aj u teba zlatko :) Bola by škoda odvrhnúť takého skvelého umelca ^^

Maj sa drahá! :*

6 Peti Peti | 15. května 2012 v 20:06 | Reagovat

[2]: Mě napadlo taky více songů, ale "Estranged" byla první. Podle mého je to vůbec nejlepší příklad jeho talentu! Vy se skamarádíte, já tomu věřím :) Jsme na tebe dva a když ani to stačit nebude, přizveme si Mikeyho a bude :)
Šátek jsem samozřejmě postřehla. Co se týče Mr. Big, tak mi nic neunikne, to se neboj. :) A správně jsi poznamenala, Axl se mi líbí v "Yesterdays". Jedna fotka se mi nezobrazuje :(, tam bude asi právě ten Axl, že?
Popřeji ti krásný zbytek večera a vrátím se zpět za pány. Koukám na 'Welcome To The Videos' (momentálně hraje Live & Let Die a pak přijde NR♥)
Objímám tě. Mám tě ráda, víc než DC :-*♥

7 ondina ondina | 16. května 2012 v 8:50 | Reagovat

Omlouvám se, včera jsem byla tak unavená a najednou jsem spala.

[5]: Ahoj Verunko,
píšeš o zvláštní slabosti k Axlovi? To se nedivím, ta "slabost" je to jeho velké NEPŘEHLÉDNUTELNÉ umění. Je talentovaný a v mnohém musíme děkovat určitě i úžasné Erin.
Věřím, že také nakonec ledy roztají...
Děkuji!
Krásný den!

[6]: Boo moje zlato*♥,
to mě hodně mrzí, fotka z Yesterdays je tady z jediného důvodu. A zrovna ta se nezobrazuje. x(( Ještě zkusím článek smazat a znovu ji tam vložit, tohle mě mrzí opravdu hodně!x((
Co se týká videa, chtěla jsem spíše tu druhou verzi, jak tam Slash tak lítá a skáče, hází hřívou a jak seberou Rose... Ale nemůžu ji na netu najít. To je ale jedno. Ještě to projdu jednou, však ji najdu. A tady, jak v jednom momentu zazní ty vysoké tóny, no to je božské! SLASH... ♥
Stejně tu skladba bude v tomto podání a pak... od "nových" Gunners. Já jsem nemohla. Jako z Patience. Slyšela jsi Ashbu? Ty tóny hrál úplně jinak... !! Vrrr...
Jéé, já na Live and Let Die hodně slyším, už tu měla být. A pak NR♥? Awww! Jsem nadšená.
A jak jsi psala: "...já v něj věřím." Tak já věřím v TEBE a TOBĚ♥♥♥. A ty bys přizvala na pomoc Mikeyho? Hned jsem si vzpomněla na jeho odpověď, jaký je Rose... V jednom rozhovoru řekl, že bezva kluk. Tohle je přesila. TY a ještě Mikey! :-) MOC DĚKUJI!***
Tvé srdečné objetí zahřálo a moc pohladilo.♥ Jako každé tvé krásné slovo.
MÁM TĚ MOC RÁDA, princezno, víc jak NR♥♥♥!.

8 Peti Peti | 16. května 2012 v 11:53 | Reagovat

[7]: Boo poklade :-*
Je od tebe moc milé, že sis na mě vzpomněla, jsi zlatá. Kvůli té fotce se ale netrap! Stane se, blog občas zlobí. Sledovat videoklipy před spaním nebyl zrovna dobrý nápad, můj sen vypadal jak klip ke "Garden" :D Se Spasitelem jako bonusem k tomu :)), abychom to měli kompletní.
U NR jsem si opět vzpomněla na tebe. Ve chvíli, kdy Duff poklepal Slashovi na rameno, jsem si vybavila, jak jsme se o tom momentu bavily. Jeden z nejlepších♥
Ano, slyšela jsem to... Slyšela jsem i mou milovanou "Don't Cry" v podání "nových" Gunners. Začátek byl naprosto jiný. Teprve když nastoupil Axl a začal zpívat, podařilo se mu umlčet ten otravný ječící hlas v mojí hlavě. Nevím, zda je to záměr nebo ne. Možná tam to "něco", co při nahrávání do písní vložili původní Střelci, není nikdo jiný schopen dostat. Kdo ví.
Pokud na to nebudu stačit sama, pozvu si Mikeyho na pomoc. Lepšího spojence bych jen těžko našla! :-)  
Krásný den, moje nejdražší!
S láskou :-*♥♥♥

9 Veronica Veronica | Web | 16. května 2012 v 16:22 | Reagovat

[7]: Ahoj zlatko!
Áno, je to práve umenie ♥
Preto je Axl tak výnimočný ^^

10 ondina ondina | 16. května 2012 v 16:42 | Reagovat

[8]: Nejdražší Deštíku*♥,
já si vždy vzpomenu u "Růží" právě na tebe, a co se týká Yesterdays, vím dobře, že se ti tady Rose líbí. Takže je to něco jako naše již klasická KOŠULENKA♥♥♥.
Páni, ten sen musel být tedy hodně divoký... ;-) A ještě k tomu sám Spasitel?? Peťulko, mně se zdál nádherný sen. Teď budeš čekat samozřejmě Pana božského - ne (byl u TEBE), Slashe - ne, Darena - ne-eee. Tak jsme doma, že? Nikki!
To je krásné, že jsi si u NR vzpomněla na mě♥. A vím dobře, my jsme pány naprosto  "rozebraly". :D Jako i ten moment z NR, kdy Duff zvedne ruce... Awww...♥♥♥ Stejné jako 7.minuta!!
Já tu někdy začátkem února psala o Don´t Cry právě s Ashbou, takže vím přesně. Mám teď ale s touto nádhernou písní jiné plány. Sice už tu byla, ale bude tady speciálně v jistý den♥.
A zda je vše záměr? To je velmi těžká otázka. Bojím se, že odpovědět neumím.
Aaaa, ano - MIKEY je nejlepší spojenec!♥
Krásný večer, poklade!
Hugs and kisses + NR♥♥♥!

[Smazaný komentář] Počkej, počkej- vyhráno ještě pan Rose nemá... Uvidíme.
Georga? Ježkovy voči, kdyby třeba Toma, ale...
Nejlepší je Bill? Že já sem hodím píseň od MC? Pak se uvidí!! Ta "Billova" má vyjít někdy teď, že? Tak zkus najet na MC a píseň, která se jmenuje stejně. Uvidíš panečku rozdíl.

11 ondina ondina | 16. května 2012 v 16:50 | Reagovat

[Smazaný komentář] Tady máš odkaz: http://www.youtube.com/watch?v=bg2knMSq9sQ

[9]: Verunko,
je velmi výjimečný a obdivovat ho budu stále.
Krásný večer!

12 Peti Peti | 16. května 2012 v 18:05 | Reagovat

[10]: A já na tebe! Ach, košulenka, ano♥ Na tu jsem si včera taky vzpomněla u "Yesterdays", když se mi v ní předvedl. Však Axlovi to tam opravdu sluší. To dělá beztak ten culík a strniště.
Ano, Spasitel osobně. Asi mě přišel zachraňovat :-D Kdybych věřila v nadpřirozené jevy, tak bych hned měla vysvětlení pro tu obří modřinu, kterou se mi cca před hodinou "chlubil" na twitteru... Vtípky stranou, při pohledu na tu fotku mi přeběhl mráz po zádech, to muselo fakt bolet. Chudák! Zajímalo by mě, co ten šílenec dělal...
Takže, za tebou zavítal Nikki? Tak to věřím, že to byl nádherný sen! :-) Jiný být nemohl, když se dostavil Mr. Sixx ♥
Nooo, já si myslím, že bychom je dovedly rozebrat ještě víc :-D Tam je pořád co řešit.
Krásný zbytek večera, zlato moje :-* ♥
Hugs, kisses & DC ♥♥♥

13 Janča Janča | 16. května 2012 v 19:56 | Reagovat
14 ondina ondina | 17. května 2012 v 15:07 | Reagovat

[12]: Boo nejmilejší Peťulko*♥,
no - dnes bych vážně raději neměla nic dělat. Zmizel mi dlouhý koment.
Cože, Spasitel? Raději si nebudu představovat, co se mohlo stát, protože dělá tak neuvěřitelné věci, že já ho vůůůbec nestíhám! :D Ne, ale tohle opravdu není legrace.
No vidíš, jak se mi dostal Nikki do srdíčka. Ale my musíme pány řešit a hlavně vše vyřešit a pak si to společně odsouhlasit... Tak. :-) Někdy z Nikkiho výroků nestíhám.
Viděla jsem, že už Mikey nezlobí. Tak utíkej za ním.*
Jinak se Spasitelem Oli zatím žádný pokrok neudělala. To víš, objevil se Myles♥♥. Momentálně nemá Rose šanci. :D
S láskou, NR♥♥♥!

[Smazaný komentář] Tak ta píseň TH jde zcela mimo mě. Já jsem totiž koukala na klipy MC a najednou mi tam naskočil Kaulitz. Myslela jsem si, že jde o nějaký špatný vtip. A Georg? To by měl brát jako kompliment. Jsou chvíle, kdy se mi Rose vizážově líbí. :D

[13]: Neee, prosím... :D Mějte se mnou slitování! Mučení, tohle!:-D  :-D To se dělá, tak mě trápit?:-D  :D

15 Peti Peti | 17. května 2012 v 17:32 | Reagovat

[14]: Boo back zlato moje♥,
no, když uvážím, jak je Axl sdílný, tak se asi nedozvíme, co dělal. Překvapilo mě to, že vůbec tu fotku zveřejnil na svém profilu. Nějaké verze, jak k té modřině přišel, sice jsou, ale kdo ví, jak se mu to stalo. Každopádně, doufám, že bude brzy v pořádku. Vypadalo to fakt ošklivě a bolestivě.
Jen z Nikkiho výroků? Já občas nestíhám z něj, ani mluvit nemusí :)) Je úžasný!♥
Žádný pokrok? Hm, to vypadá, že si asi fakt budeme muset s Axlem pozvat Mikeyho na pomoc :))
Ne, už nezlobí, spolupracuje. Na chvilku jsem si od něj odskočila za tebou, ale vracím se do jeho společnosti. Ráda bych dneska stihla, co jsem si naplánovala. :)
Krásný večer, moje nejdražší :-* DC ♥♥♥

16 ondina ondina | 17. května 2012 v 19:22 | Reagovat

[15]: Peťulko moje milá*♥,
to jistě bolelo! A samozřejmě taky věřím, že bude brzy v pořádku.
No jasně, Nikki je takový živel. :D Nikki mi pěkně hýbe pořadím pánů (další překvapení, že? DJ by si mě měl hlídat!):D. Nikki, to se jako dělá? :-D Ano, je úžasný.*
Pokrok je v nedohlednu, tentokrát to nemá na svědomí sám Spasitel, ale sexy Myles. Prostě skladba přišla v ten okamžik, kdy jsem byla se Spasitelem na dobré cestě. Ale tak bude to Spasitelovi trvat déle, teď má přednost Myles...♥ Ale nakonec vše půjde...;-) Nám se to s Rosem podaří, uvidíš! :-)
Aby mi Mikey nevyčinil, až se někdy uvidíme, když mu za mnou tak utečeš... :-)
I tobě krásný večer ve společnosti Mikeyho!
Hugs and kisses milovaný Deštíku! NR♥♥♥

17 Peti Peti | 17. května 2012 v 20:45 | Reagovat

[16]: Opravdu? Ty jsi poslední dobou samé překvapení, moje milá! On ohrožuje i DJe? Teda, Sixxi, to se dělá! :-D Tak u mě už Nikki přeskočil Saula. Ačkoli, ten v tichosti vyčkával, nyní opět zabojoval a svou dvojku hodlá zřejmě získat nazpět :)  Jediný, kdo může být a také i je vysmátý, je Mr. Big ♥ ;)
Jednou z vás kamarádi budou. Cestu k tvému srdci si Axl dříve nebo později najde. Jako umělec v něm je, sympatie jako člověk si jednou získá taky. Věřím v to.
Mikey a vyčinit ti? Mr. Big nebo ne, tohle bych mu neradila! :-D Krom toho, vrátila jsem se? Vrátila, tak si nemá nač stěžovat. :D
Nyní už ti popřeji dobrou noc a krásné sny. Nějaký krasavec tě jistě poctí svou návštěvou ;)
Mám tě moc ráda, ty víš - DC♥

18 ondina ondina | 18. května 2012 v 10:59 | Reagovat

[17]:Zdravím tě, zlato, dnes už podruhé!♥
Fakt. Pan Sixx mi v tom udělal pořádný "hokej". Stejně, jako u tebe, jedině Mr.McKagan je zcela jasně první. ;-)♥ Jinak vážně netuším... On v tom totiž dělá velký zmatek i Myles, už hezky dlouhou dobu. Pak to má Ashba ustát... :D
A teď nebudu lhát já tobě,ale tušila jsem, že Nikki je u tebe hned po Mikeym, že "vzal" Slashe. Nikki mohutně finišuje. No ale nepodlehni jeho kouzlu, jeho osobnosti, že? Je skvělý!
Peti,budu sledovat, zda se Slashovi podaří návrat na druhé místo... Nikki je těžký soupeř! Jen jsem si nebyla zcela jistá. Já si vzpomněla, když jsi mi "jinde" skoro před rokem psala, že nebýt toho, že jsem ti přímo řekla, že Pan Božský je pro mě Mr.McKagan, myslela by sis, že jasně Slash. A tak jsem to měla nyní já s tebou a říkala jsem si, Nikki nebo Slash? Mikey je víc než jasný. A vidíš, nebyla jsem vůbec daleko od pravdy.
Ještě ke Spasitelovi, mě taky něco napadlo, ale chci, aby byl v pořádku. Zdraví je nejdůležitější.
A ne, žádný z pánů za mnou nepřišel x((, konečně jsem jednou spala...:-)
Taky tě mám moc ráda, NR♥♥♥!

19 Jaňulinka Jaňulinka | Web | 19. května 2012 v 19:11 | Reagovat

;-) Ahooj tak jako vždy článek který mě moc zaujal Perfektní práce :) Tvůj blog je dokonalý a naprosto bez chybyčky ..Podotýkám :) Máš skvělou slovní zásobu a teď k čláánku :)
.........................................
Popravdě ?? Vůbec bych to nečekala ale je to náádherný překvapení :) A ten jeho hlas :) Plně s tebou souhlasím Je nenahraditelný ....
P.S. Nadalovi Gratuluji je to borec :)
Na nadala nikdo nemá :) (v tenise) :))

20 Jaňulinka Jaňulinka | Web | 19. května 2012 v 19:12 | Reagovat

A přeji zbytek krásného večera :)

21 ondina ondina | 19. května 2012 v 20:16 | Reagovat

[19]:[20]: Ahoj Jaňulinko,
teď jsi mi vzala slova. Moc, MOC TI DĚKUJI!* Moc si tvých slov vážím!*

Rose je výjimečný umělec...

Teď se hraje druhé SF, uvidíme, zda zítra Nadal nastoupí proti Djokovičovi či Federerovi. A ano, v tenise je Nadal prostě - nejlepší!! Jsem moc ráda, že mu taky fandíš!
Ať už finále vyhraje či prohraje, jistě tady budu mít zprávu.
Pak začíná French Open. Mám trochu obavy, letos mám takový divný pocit.
Ještě jednou velice děkuji za tvá krásná slova.
Přeji pěkný večer! :-)

22 Oli Oli | 29. května 2012 v 12:40 | Reagovat

[Smazaný komentář] Jejda, vůbec, vždyť tam mám smajlíka!!! :-) A naopak, usmála jsem se, takže neboj! :-)  ;-)

23 Oli Oli | 29. května 2012 v 20:38 | Reagovat

[Smazaný komentář] Ádi, já ale Kaulitze spíš nekomentuji. Podívej se, je tam smajlík, vlastně hned několik... Vážně jsem se tomu srovnání smála. Prostě Rose a Georg... :-D  :-D *směje se*
No, co říci? Už jsem tento svět opustila. A vím, že už se nevrátím... Mým světem a srdcem vždy byly, jsou a budou milované "Růže" a skvělý rock.
Přeji pěkný večer! :-)

24 Oli Oli | 31. května 2012 v 11:42 | Reagovat

[Smazaný komentář] Mně v některých momentech připomíná Toma a nejen šátkem... x)

Tady si za tím stojím. Nejde o samotné TH, ty mám ráda pořád, ale zlé lidi, kteří v tomhle světě jsou. Ne, tady být nechci. Mám svůj nádherně provoněný svět "Růží", kde jsem úplně šťastná.♥ Vše je v lidech a "Gunneři", to jsou hodní lidé. Mám tu čest je znát a jsem šťastná, že jsem je poznala.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
TOPlist