Květen 2012

Další drahokam ze Španělska♥

31. května 2012 v 9:46 | ondina |  Sport
Hola!

Sice jsem měla v plánu něco jiného, takže tento článek je takový - no trochu navíc. Ale jde o aktualitu z tenisu.
Hraje se Roland Garros. A včera, to bylo tedy něco.
Hrál můj krasavec, další z tenisových gentlemanů a že to včera opět potvrdil. Fernando Verdasco.
Proč nejste překvapení?Má tak těžkého pavouka... x((
Víte, co se stalo? Při podání, a že soupeř Verdasca měl podání velice nepříjemné a doslova do Verdasca "bušil", byl zahlášen out. Měl to být bod ve prospěch Verdasca a zřejmě míček, který byl rozhodující pro první set, který Verdasco prohrál. A Fernando se zachoval opět tak, jak jsem předpokládala, vždy je takový. Zachoval se čestně. Sám řekl, když se podíval, kam míček spadl, že je míček dobrý. Takže bod pro soupeře. U mě však Verdasco získal další body a že mu vždy fandím...


Když se stane něco zlého, nějaká katastrofa, třeba Japonsko... Je tím prvním, kdo pomůže.
Po prvním setu jsem se děsila, nedoufala, že postoupí, ale je bojovník. Dokázal to mnohokrát.
Proto je tu dnes článek. Verdasco si mě nejen získal, ale opět utvrdil v tom, jak krásný je sport, když je v režii gentlemanů.

Krásný den!
Oli.

PS: Už víte o tom, že se "strašidelně strašidelný" Štěpánek OMLUVIL Janko Tipsarevičovi? Takže vidíte, kdo měl pravdu...A Janko? Je skvělý, omluvu přijal.♥♥♥ A zase mi potvrdil, že je inteligentní a hlavně hodný.

Hallelujah

27. května 2012 v 10:00 | ondina |  Hudba
Zdravím vás!

Chtěla jsem dnes publikovat Ariadnu, ale dělá mi tu nyní společnost Myles Kennedy♥, takže jasná volba.
Dávám sem cover, jeden z nejkrásnějších. Ano, ten nej je od milovaných "Růží". Mám vám položit otázku nebo je odpověď jasná? Tak napovím "Knockin´" a už víte, že? x))
Dnes dostane prostor opět Myles a Hallelujah. Dám sem dvě živé verze.


Chtěla jsem tu mít verzi z Milána, ale formát se mi divně zobrazuje. Jsem z toho vážně nešťastná, ještě včera video šlo a je tak moc krásné. Chcete zpívat s Mylesem a najednou zjistíte, že nejde vydat jedinou hlásku. Jen oněmíte. To je to jeho kouzlo. Vezme vám slova. Vžene slzy do očí. Vzbudí nejsilnější emoce. Jak Myles dobarvuje celou píseň, jen s úžasem posloucháte.
Pan zpěvák, Pan umělec!♥


Nejkrásnější je, jak se Myles přímo mazlí s každým tónem. To je zřejmě TO NĚCO, co na jeho hlasu, zpěvu tolik miluji a obdivuji. Dává do svých vystoupení srdce a je to znát. Každý z lidí, co měli to štěstí zažít koncert, kde zpívá Myles (ať už v Alter Bridge nebo u Slashe), museli odcházet plni zážitků. V tomhle je pro mě Myles nenahraditelný a výjimečný umělec. Jeho charisma, kontakt s lidmi - to umí jen on.
Věřte, je hodně nádherných písní od Alter Bridge, tato skupina je záruka skvělé hudby.
Příště, až se tu objeví Myles, seznámím vás s další skladbou, kterou miluji. Find The Real. To bude román... x))) A postupně budu přidávat i další.
Na Watch Over You však nemá žádná, snad jediná, velmi smutná píseň. Taky tu bude. Watch Over You je mým Listopadovým deštěm od Alter Bridge. Všichni určitě víte, co tím říkám, jak se tím odhaluji a jak je mi píseň drahá. Já jen, že jsem to do minulého článku zapomněla napsat.


A pomůžete mi zlomit Mylese? Už jsem tady zmiňovala skupinu, kterou od prvopočátku nazývám "kapelou snů", několikrát tu byla zmíněna, takže jistě její název znáte velmi dobře. Sametoví Velvet Revolver. Když vidím, jak nádherně klape spolupráce Slashe s Mylesem, moc bych si přála, aby Myles zpíval ve Velvet Revolver. To je velký sen. Nabídku dostal, ale odmítl ji.
Říkám, že vlastně kapela má skvělého zpěváka dávno. Je jím Duff McKagan. Jste asi někteří překvapení, že? Ano, Duff je nejen nejlepší basák (pane Sixxi, já vím, že jste úžasný a vzhlížím k Vám s úctou, respektem, ale Mikey je Mikey! To však na mém obdivu k Vám nic nemění!), ale skvělý zpěvák. Už mám připravené články o jeho kapele Loaded, takže už brzy vás o tom Mikey přesvědčí sám.
No vidíte, kam jsem se od coveru dostala? Až k Duffovi. Jaké překvapení, že? A nesmějte se, já vás slyším! x))
A že Mylesovi ta španělka sluší?

Přeji vám krásný den!
Vaše Oli.

Watch Over You

25. května 2012 v 11:52 | ondina |  Hudba
Přeji krásný den!

Myles Kennedy.♥
Pan zpěvák!*
Má jasná jednička, pokud jde o zpěváky, což už pro vás všechny není žádným překvapením. Tak si nyní vychutnejte spolu se mnou naprostou lahůdku. Watch Over You!

Watch Over You

Už začátkem února jsem vám slibovala, že vám představím Mylese Kennedyho i jinak. V Alter Bridge. Tento okamžik právě nastal.
Píseň Watch Over You je takovou mou srdeční záležitostí.


Jak ráda používám slovní spojení - láska na první poslech.
Navíc, tady je krásně slyšet, jak má Myles nádhernou barvu hlasu a jak s ním umí pracovat.
Tato skladba je další hudební lahůdkou, ale... překvapuje vás to? Mě ne. Myles Kennedy je zárukou kvality, skvělé hudby, krásných textů...
A ta španělka mu taaak moc sluší!♥
A která z verzí se líbí vám? Mně ta živá verze... Váš názor mě ale zajímá.

Přeji vám krásný den!
Vaše Oli.


NADAL porazil Djokoviče v Římě!♥♥♥

21. května 2012 v 16:42 | ondina |  Sport
Žhavá novinka pro příznivce tenisu.

Jistě víte, že proběhl turnaj série Masters 1000 v Římě. Poslední generálka před French Open, které začne 27.5. v Paříži.

Vítěz Rafael Nadal a poražený finalista Novak Djokovič s trofejemi.

Protože včera v Římě pršelo, finále se dohrávalo až dnes odpoledne.
Gratuluji Nadalovi k důležitému vítězství.
Porazil Djokoviče 7:5, 6:3.

Vítěz Rafael Nadal s pohárem.


Římská antuka má Nadala ráda!♥

Odpočítávám už jen pár hodin k tomu, abych se dozvěděla draw Roland Garros. Doufám, že Nadal bude korunován a usedne na tenisový trůn!

Pěkný den!
Vaše Oli*.


You´re A Lie

17. května 2012 v 14:10 | ondina |  Slash**
Krásný den!

Píseň, kterou nyní uvidíte a uslyšíte, sem dávám s velikým nadšením. Jde o opravdový hudební skvost pánů Slashe a Mylese Kennedyho. Skvost, na který jsem se tak moc těšila!
Připraveni? Rychle zmáčkněte "Play"♥♥♥


Jako Slashův "dvorní zpěvák" je Myles dokonalý. Vždy mě osloví jeho hlasový rozsah a síla hlasu. Navíc je v klipu skutečně sexy. Nikdy jsem se tady netajila s tím, že se mi Myles líbí nejen jako Pan zpěvák.
Popsat Slashovu hru, to nelze. Nebo snad ano, jde o UMĚNÍ. Mnohokrát jsem psala, jak moc obdivuji to, jakým způsobem hladí struny.

Tak co, líbí? Zážitek, že?
Vychutnejte si píseň.
Vaše Oli.

Rose

15. května 2012 v 9:56 | ondina |  Guns N´Roses
"Máme se rádi - nemáme se rádi.
Budem se mít rádi - nebudem se mít rádi?"

Zdravím vás,

překvapení, že?
Jistě byste ode mě nečekali článek o tomto pánovi. Proto jsem si vypůjčila známý text od kapely Lucie. Myslím, že přesně vystihuje mé pocity.

No nééé? Rose je "oblečený"? Džíny mají sice díry, ale to je detail... x))

Stále se zabývám kytaristy a baskytaristy a zpěvákům tady prostor příliš nedávám. Ano, byly tu dva články o mé jedničce, Mylesu Kennedym (už brzy tady bude Alter Bridge♥♥♥), ale Rose si skutečně zaslouží, aby byl zmíněn.
Kdo na můj blog chodí nějaký ten "pátek" ví, že se moc s Rosem nekamarádíme. Vlastně VŮBEC. Vždy, když mu dám šanci a že se opravdu snažím - vždyť jde o zpěváka milovaných "Růží", udělá něco a já se zatvrdím snad ještě víc. Jsem prostě beran. Má to se mnou těžké, ale dala jsem šanci DJovi, tak proč se o to nepokusit s Rosem? Ondi je v pohodě, ještě přemluvit Oli... x)))


Jedno je jisté. Ani nemusím Rose vidět - stačí, když zazpívá první tón. Okamžitě vím, že je to ON. Poznám ho díky jeho daru, hlasu, vždy. Sice je mou jedničkou Myles Kennedy, ale Rose je Pan zpěvák. A docela mě i po všem, co "udělal", mrzí komentáře, že by potřeboval Strepsils. To se tedy vůbec nesměji. Má výjimečné zabarvení hlasu.

Welcome To The Jungle
"sha na na na na na na na"♥

Jako zpěváka a umělce Rose obdivuji. Vždy mě dostane tou svou nezaměnitelnou a jedinečnou choruškou (Mikey, pozooor! Mám o tebe někdy strach, když se Rose rozhodne "šermovat" kolem sebe stojanem od mikrofonu...) a ohozem. Jako nic, nic (pardón - ponožky, kecky nebo sportovní obuv nezapomene), pak boxerky a zase nic. Ale no tak dobře, slyším vás. Šátek a klobouk, který mu stejně spadne při tom jeho lítání. x))


Je velmi talentovaný. Nemluvím pouze o zpěvákovi, ale když se zaposloucháte to textů, které napsal, rozbuší se vám srdce, jak jsou nádherné a působivé. U některých jen tak tak udržíte slzy, u druhých pláčete hned. Vzbuzuje ty nejhlubší emoce. A když hraje na piano, bere mi dech!

Axle, prosím, ty víš, o CO!! Prosííím! Maličké připomenutí... Kdyby jsi náhodou zapomněl...

Tady mě chce někdo zlomit...


Vám všem přeji krásný den!
Vaše Oli.

PS: Co myslíte, zlomí mě Rose?

(Ne)čekaná prohra

12. května 2012 v 9:46 | ondina |  Sport
Přeji pěkný den!
Hned vysvětlím, jak je myšlený název článku. Ale nejdříve se přiznám, že jsem vážně "umělec"... x)) Ještě se mi od chvíle, kdy Nadal vyhrál první French Open, nestalo, aby mi unikl nějaký jeho důležitý zápas (a už hodně dlouho před Roland Garros jsem ho sledovala). A najednou přijde ATP WORLD TOUR MASTERS 1000 v Madridu a já prošvihnu nejen to, že tato "tícka" vůbec začala, ale zřejmě nejkrásnější zápas (pro mě). Věděla jsem, že se z Madridu odhlásil Andy Murray a bylo mi to moc líto, ale bolesti zad jsou skutečně limitující a je hlavní, aby se dal do pořádku na Roland Garros. A protože se nedívám na zprávy, všechny mé články si dělám sama, vrcholové zápasy nebo závody sleduji a na netu se Madridem nezabývali, měla jsem za to, že začíná až v pondělí.
Jen ze zvědavosti jsem najela na anglické oficiální tenisové stránky a byla jsem zvědavá na draw, hlavně na spodní část pavouka, protože Djokovič měl nastoupit a nastoupil. Čekaly mě hned dva šoky.
První ten, že Nadal doma na modré madridské antuce PROHRÁL! I v době, kdy byl, řekněme, neporazitelný, míval v Madridu občas špatný den a prohrál. Proto ten název článku. Na madridském turnaji bych na Nadala nevsadila, ale čekala bych, že do SF a F se dostane.
Prohrál tentokrát už ve 3.kole!! A možná vás překvapí, že nejsem smutná. Ano, je mi líto, že jsem zrovna tento zápas neviděla, protože byl zlomem pro jeho soupeře, mého oblíbeného fešáka Fernanda VERDASCA. Krajana a španělského daviscupového hrdinu.
Fernando Verdasco

Že má krásné oči a úsměv a celkově srdečný výraz ve tváři?♥

Hráli spolu snad po patnácté a já si nepamatuji, že by Fernando Rafaela porazil. Až nyní!
Diváci, kteří měli to štěstí a možnost vidět tento zápas na vlastní oči, si jistě přišli na své. Museli zažít naprostou tenisovou lahůdku, protože výsledek byl těsný - 6:3, 3:6, 7:5! A věřte, že jednotlivé výměny na antuce jsou hodně dlouhé. Verdasco byl na konci zápasu skutečně vyčerpaný.
matchball

Moc mu výhru přeji! Jednak je to taková "odveta" Nadalovi za SF z Barcelony, kdy mu Nadal "nadělil" kanára a věřte, že až do finále jsem s Nadalem "nemluvila". A také, je asi hodně psychicky náročné nastoupit na antuce proti antukovému králi, když jste nejméně 14x před tím s ním prohráli a NIKDY nevyhráli.
Jaká škoda, že se Verdasco trápí s mnoha zraněními, obzvlášť v posledních dvou letech. Jinak by promluvil jistě do top 5!
Když si podali s Nadalem ruce (viděla jsem nějaká videa na YT), vrátil se Fernando na kurt, klekl a políbil antuku.
A co se mi hodně líbilo na Nadalovi?
Na tiskovce prohlásil, že měli oba stejné podmínky a Fernando hrál prostě LÉPE!
Moc Verdascovi gratuluji!
A Nadal -snad si vybral tu "antukovou porážku" a na French Open opět obsadí tenisový trůn. Patří mu.

Vaše Ondi.

PS: Djokovič prohrál s tenisovým gentlemanem Janko Tipsarevičem! Výborně Janko!♥

Atelier duše 10.

10. května 2012 v 13:01 | ondina |  Povídky
Opatrně otevřu dveře a nakouknu do ložnice, kde spí Linda. Krása, kterou spatřím, mi bere dech. Linda se ve spánku zavrtí a přetočí na druhý bok. Popojdu k posteli a posadím se na okraj matrace. Něžně jí přejedu prsty po křehké paži. Trochu se pohne. Na jejím zápěstí se můj pohyb zastaví. Poté přejíždím prsty po konturách Lindiny jemné tváře. Zavrtí se. Na chvíli přestanu. Dotýkám se její brady a pokračuji vzhůru po její dokonalé tváři. Nakonec jí vtisknu jemný polibek na ouško.
"Vstávej, lásko," oslovím Lindu něžně.
"Je sobota," zaprotestuje. Protáhne se.
"Ty ses měla narodit jako kočka," stále si své zlato dobírám.
"Příště," odpoví ospale.
"Co bys chtěla k snídani?" Mé prsty ji vískají v hedvábných vlasech.
"Tebe," ani na vteřinku nezaváhá s odpovědí.
"Místo lívanečků?" Posmívám se jí, poté ji dlouze políbím.
"Miluju tě," zopakuji Lindě svá včerejší slova. Odmění mě nádherným úsměvem, který bych nevyměnil za nic na světě. Na postel Lindě nachystám její oblečení. Je suché, vyžehlené a poskládané. Linda se tázavě podívá. Chápu ji, představa, jak žehlím od pěti ráno, je opravdu neuvěřitelná. Sám se musím pousmát. Ještě se Lindy zeptám, zda si přeje kávu nebo čokoládu. Zjišťuji, jak je mlsná, protože její volbou je čokoláda. Tak jí ji jdu připravit...


Atelier duše 9.

9. května 2012 v 16:33 | ondina |  Povídky
Oteplilo se. Jako kdyby někdo otevřel dveře větru vanoucího z pouště.
Nacházíme se v galerii umění Los Angeles County Museum Of Art, kde jsou vystavována Rembrandtova díla. Jsem tak nadšená, že si tyto skvosty můžu užít společně s Michaelem.

"Tohle je portrét Saskie*. V Amsterdamu se Rembrandt usadil v rodině zámožného obchodníka Hendricka van Uylenburcha, kde založil malířskou dílnu a učil žáky výtvarnému umění. V rodině navázal známost s mladou Saskií, obchodníkovou neteří, která ho zavedla na cestu společenského života," vyprávím Michaelovi příběh snad každého z obrazů…

Děkuji♥

8. května 2012 v 11:58 | ondina |  Různé
Zdravím vás,

dnes jsem se rozhodla napsat tento článek. Chci vám říci, že si vážím každého vašeho krásného slova a komentu.
Pro mě jsou typické růže a déšť, ano, vím... Hned vás napadne November Rain a máte pravdu. Ale dnes je ta růže pro vás. A také vám děkuji!!♥

TOPlist