Wimbledon a OH v Turíně

20. března 2012 v 8:22 | ondina |  Různé
Přeji krásný den!

Když už jsem zmínila sportovní hvězdy, tak mi tady nemohou chybět vzpomínky na velké sportovní události.
Ačkoliv jsem Wimbledon navštívila několikrát, tento byl zvláštní. První setkání se Steffi Graf, Amélie Mauresmo a dalšími hvězdami...


Cítila jsem se jako ve snu.

A tady jsou fotografie z Turína během OH 2006. Už jsem v Turíně byla na ME v krasobruslení 2005, kdy si organizátoři "nacvičovali" vše kolem. Řeknu vám, byly to zmatky, tréninková hala na úplně opačném konci Turína a Turín je obrovské průmyslové město. Celkově nádherné. A ty Alpy. Jednoduše pohádka.


První fotka je dělaná večer, takže kvalitu omluvte, prosím. Je to však olympijský oheň, to jsem musela mít.
A ty brusle? Jsou focené před halou Palavela. V roce 2005, kdy se tam konalo ME v krasobruslení, tam byla šílená zima, všichni jsme byli v kožichách a dekách. Jak v takové zimě mohli sportovci bruslit v těch minihadýrkách? Brrr...

V Turíně se mi stala jedna velmi roztomilá příhoda. Když jsem procházela městem, klekl si přede mnou jeden Ital (byl ale opravdu velmi hezký). Chytil se za srdce a něco mi říkal v italštině. Awww a ta melodie hlasu... x))) Pochopila jsem jediné sloveso - "milovat". Musela jsem se jeho roztomilosti usmát, vážně byl sladký. Pak nemám Itálii milovat.
V Turíně během ME 2005 probíhala stávka. Pracující v továrně na automobily, kteří měli být propuštěni, využili ME... Stávkovali před Palavelou a my jsme se nedostali k autobusu, ničemu... A víte, co? Zašla jsem za jedním z policistů. Hm, tak neuměl anglicky a já italsky. Ale - vzal mě za ruku, přešel dvě ulice, když jsem mu na prstech ukázala číslo 32, kterým jsem se dostala k hotelu a pochopil. V klidu jsem dojela a bylo vše fajn. Takže i kdyby vás měli vzít v Itálii za ruku a pomoci vám, udělají to. Miluji tuhle zemi... A ráda se tam vracím. Jsou to srdeční lídé.

Brusle před halou jsou z květinek a vypadají v reálu překrásně...♥
To je dnes vše a zas někdy se na vás budu těšit.
Vaše Ondi.♥
 


Komentáře

1 mašlička mašlička | 20. března 2012 v 11:38 | Reagovat

Beruško,
sport vychovává člověka k zodpovědnosti, sportu fandím, zvláště tomu s olympijským ohněm! Nezávidím Ti, ale obdivuji!

2 ondina ondina | 20. března 2012 v 13:48 | Reagovat

Vždy jsi mne k tomu vedla a podporovala. DĚKUJI!!♥

3 Janča Janča | 21. března 2012 v 17:16 | Reagovat

Olinko, to musely být nezapomenutelné zážitky, takové pojmy, Wimbledon a Olympiáda, už jenom ty názvy zní starosvětsky a vznešeně :-)
Jsem ráda, že jsi zažila něco tak fantastického ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
TOPlist