Mumie se zpevněným nosem... aneb další komentátorské "perly"

30. března 2012 v 13:38 | ondina |  Sport
MS v krasobruslení je v plném proudu.
Včera proběhlo finále tanců. Bylo velice emocionální.
MS se odehrává v Nice, ve sladké Francii, na kterou mám ty nejkrásnější vzpomínky.
Musím zdůraznit, že jsem v publiku zahlédla olympijskou vítězku, Marinu Anissinu (vedle seděl i Gwendal Peizerat, taneční partner Mariny). Kdo by nevěděl, KDO je MARINA ANISSINA, mistryně Evropy, světa a olympijská vítězka v tancích na ledě, tady přidávám fotografii.


Volné tance přinesly nadšení i zklamání.
Zklamání v tom, že první dvě místa obsadily zámořské páry. Nevím, oba zámořské Spielbandovy páry na mě působí jako špatný kabaret. Doufala jsem do poslední chvíle, že po tak vynikajícím výkonu Francouzů Pechalat/Bourzat, se těmto francouzským tanečníkům DOMA, v ledovém paláci v Nice, podaří rozbít ten zámořský blok. A to nejsem nijak zvlášť fanoušek francouzského páru...
Zvedačky a celkově skladba tance, který Nathalie s Fabianem předvedli, je nádherná, originální, smyslná a připoutá Vaši pozornost. Ani nedýcháte, když tančí. Nejen skluz, ale i práce paží. Volný tanec je motoricky velmi náročný. Francouzi zatančili životní výkon, jsou "jen" bronzoví. U mě však vyhráli na celé čáře. Nápad, skutečný tanec a ne ubohá americká parodie na tanec, se kterou přijel do Evropy velký "Američan" - Igor Spielband...

Pechalat/Bourzat

Komentáře jsem už nechtěla řešit, ale opět se včera komentující "předvedli".x((
To, co řekli o Nathalii, mě hodně rozesmutnilo. Zajet takovou volnou jízdu, volný tanec, s takovým nasazením a skvěle chvíli po zranění, to je úctyhodný výkon!
Hana Mašková jela svoji mistrovskou jízdu, kterou komentující včerejšího přenosu z MS, vzhledem k jejich věku jistě znají, se sádrou na ruce! Nikomu to nevadilo a všichni hodnotili jen její sportovní výkon.

Nikdo se neodvážil smát, protože byla výborná stejně, jako včera Nathalie!
Proč se včera komentující pousmívali nad Nat? Proč neposuzují její tanec, o kterém je VŠE, CELÁ soutěž tanců!!?
Stejně tak nerozumím větě od komentující odbornice: " Mně se LEPŠÍ líbí..."

Velmi se těším na volné jízdy sportovních dvojic. Samozřejmě se těším na německý pár - Aljonu s Robinem a jejich Pinu!♥ V krátkém programu Aljona skočila odhazovaného TROJITÉHO AXELA!! Neuvěřitelné!


Tušila jsem, že zariskují a tento prvek zařadí. Povedl se. Jsem nadšená. Je otázka, zda ho zařadí i do volné jízdy. Tuhle variantu jsem v jejich programech zatím neviděla, ale kdo ví? Moc jim držím palce, nikdo si nezaslouží zlato víc než tento originální německý pár, který pokaždé soutěž sportovních dvojic obohatí o něco nového, těžkého, co umí jen oni. O zážitek a krásu. Posunují hranice sportu, který se snoubí s uměním.
Přeji hezký den!
Ondi. 


Komentáře

1 mašlička mašlička | 30. března 2012 v 14:09 | Reagovat

Beruško moje,
komentátoři by měli být lépe erudováni, co se týká jednotlivých kategorií.
Každý vystudovaný tělocvikář by komentoval lépe!
A Marina? Je ostříhaná, že?

2 ondina ondina | 31. března 2012 v 9:02 | Reagovat

Máš pravdu!

Mám radost, že Němci včera zvítězili.
A Mari to velmi sluší!! Je opravdu ostříhaná a má i jinou barvu vlasů.

3 Janča Janča | 1. dubna 2012 v 17:21 | Reagovat

Olinko, krásnou neděli přeju :-)
Já jsem letos krasobruslení propásla a abych pravdu řekla, už ani nemám chuť se na něj dívat.
Nevím, čím to je, ale mám naprosto rozdílný vkus a názory, než komentátoři a hlavně rozhodčí, prostě mám divný vkus :D
Co se týká tanců, jednoznačně upřednostňuju evropskou školu, takže když vidím vyhrávat Američany a Kanaďany, tak akorát zuřím a nadávám...
A ty komentáře k závodníkům, to už snad ani nemá obdoby [:tired:]
Jak může někdo kritizovat zranění závodníka??!!
Proboha, kde to žijeme, zesměšňovat fixaci nosu!
Já tu dívku obdivuju, že vůbec nastoupila a nikdy by mě nenapadlo se jí posmívat!
Nevím, kdo tenhle úžasný výrok pronesl, ale nedivila bych se, kdyby to byla ctěná paní Olga Žáková, protože tato paní mi svojí neobjektivitou pije krev pokaždé, když ji slyším.
Vzpomínám si na její kritiky Jevgenije Pluščenka a hlavně právě Mariny a Gwendala.
Na olympiádě, kde tato dvojice vyhrála, jim jasně vítězství nepřála a dávala to velice zřetelně najevo, i svým nesouhlasem s jejich vítězstvím.
O Marině se tenkrát vyjádřila, že s ní žádný partner nemůže vydržet bruslit a taky jí kritizovala, že je tlustá a že dosti přibrala, doslova mluvila o kostýmu, ze kterého přetékají špíčky.
Brrr, baba jedna jedovatá, závistivá :-?  :-x
A takoví lidé vystupují v televizi a jejich "zasvěcené" soudy potom přebírá celá laická veřejnost...

A Olinko, Marina je teda ostříhaná?
Já doufám, že ne úplně, protože té překrásné hřívy by byla velká škoda :-)

4 ondina ondina | 2. dubna 2012 v 17:33 | Reagovat

[3]: Je snad nemyslitelné, že tance vyhrávají zámořské páry. Evropská škola je v tancích slavná, proslulá!!
Vím, o čem mluvíš... OH Salt Lake jsem velmi prožívala, kafíčko a nohu přes nohu komentátora jsem nechápala. Bylo 5h ráno a držela jsem Mari pěsti, protože ona je TANEČNÍ královnou. Špíčky na 46kg Marině mi neušly, vše mám zdokumentované. Celou kariéru Mariny od 15ti let!! Paní Míla Nováková zřejmě nevěděla, o KOM a o čem mluví. A ještě během přenosu na ME ve Vídni 2000 prohlásila další perlu - že je Mari tlusté děvčátko s copem, ze které nic nebude... Jak tohle může říct??
M+G začínali volné tance na OH 2002, dobře si to pamatuji. Byl to ještě šestkový systém. Doufám, že komentujícím ta káva chutnala... Když Francouzi nedostali 6.0, zpanikařila jsem. Lobačeva/Averbuch jeli poslední a po originálu (který FRA trénovali v Barceloně s mistry světa ve flamencu) dostali šestku... Utíkala jsem do svého pokoje po jízdě FRA s tím, že Mari bude mít "JEN" stříbro. Bylo mi to líto, jeli nádherně a trénovali na to roky. V pokoji jsem plakala.
Pak na mě maminka půl hodiny poté volala, pamatuji jsi to jako teď: "Olinko, Mari má zlato!" Byla jsem tak šťastná!  
Nyní máš však pravdu, výrok o "nosu" Nat řekla paní Olga a Vichnar se tomu jen usmál. Výkon  Nat oceňuji- Pechalat/Bourzat byli letos nejlepší. Bruslit (nepíšu tančit, zámořské páry NETANČÍ!!) klasiku (pár USA), on ve fraku, tak ona by měla být v dlouhých šatech a ne v minišatičkách!! A Kanaďané? Jen špatný vtip!
Mari je ostříhaná, má vlasy po rameny a sluší jí to!

5 Janča Janča | 3. dubna 2012 v 15:57 | Reagovat

[4]: Olinko, tak vidíš, jaký já jsem zmatkář :D
Já si ty dvě paní popletla, ale musíš mi to odpustit, skleróza se prostě hlásí ;-)
Ono to bude tím, že ony mají obě podobný způsob vyjadřování a obě rády ironicky "rýpou".
Tu olympiádu jsem prožívala podobně jako ty, Averbuch a Lobačeva měli našlápnuto k vítězství a já trnula, že to Mari s Gwendalem nezvládnou. Když jsem po dlouhém čekání uviěla známky a zjistila, že nakonec vyhráli, doslova jsem doma skákala radostí :D
Jsem ráda, že je Mari ostříhaná jenom po ramena, kdyby byla nakrátko, tak bych byla hodně smutná :-)

6 ondina ondina | 3. dubna 2012 v 21:37 | Reagovat

[5]: Janičko♥,
vždyť máš pravdu. Ani jedna z nich Marinku nemusí... Obě dámy na ni už řekly "hezkých" pár výroků. Vše mám nahrané. A jak tady velmi dobře píšeš, vše se tím pádem dostane do podvědomí lídí, kteří tomu nerozumí. To je smutné.
A kritiku Ženi Pljuščenka si také pamatuji velice dobře. Jak to někdo může říct?
Ach, ano... tehdy se jel originál na flamenco a tango a Irina s Iljou vsadili na tango. V originálu dostali šestku a Marinka s Gwendalem jen asi 5x 5.9. Byla jsem hrozně smutná, Gwendal Mari špatně dal ze zvedačky, na dvě nohy... Dokážeš si představit, co jsem prožívala. A ta volná. Liberté, nádhera, která nebyla oceněná. Pamatuješ? Marinka odešla do zákulisí a nedívala se. Vše jsem si pustila, až bylo po soutěži (teda - M+G jsem viděla, ale poté, co nedostali šestku, jsem utekla do pokoje), tolik jsem jí zlato přála. Gwendal za ní běžel a Mari jen plakala... Objal ji. Nádherný okamžik. Dokonce jim jako první blahopřál Massi Scali!!Mari plakala.
Jani, jsem tak ráda, že jsi Marince a Gwendalovi to zlato přála, že jsi měla radost. Nádherné!
A ještě k Marince. Opravdu je nyní velmi krásná. Štíhlá a barva vlasů je taková - no hodně světle red. Ale velmi jí to sluší. Mari je nádherná žena.
Jani, krásný večer přeji a děkuji za krásná slova!♥

7 ondina ondina | 4. dubna 2012 v 9:02 | Reagovat

[5]: Jani,
sklerózou trpím JÁ!! :D
Ještě k Marince... pamatuješ na tu hrůzu po OH v Salt Lake 2002, na aféru Ice Gate? Já myslela, že jde o velmi, VELMI špatný vtip. Dokonce se "přezkoumávala" volná jízda Francouzů. Moc jsem se bála, že jim zlato vezmou... A zase, Gwendal si obleče tričko na tiskovku, kde je napsáno - "Nevinný"...

8 hogland hogland | Web | 22. června 2015 v 13:28 | Reagovat

malé půjčky na splátky 8-)

9 WilliamExAmp WilliamExAmp | E-mail | Web | 6. dubna 2018 v 20:34 | Reagovat

Thank you! A lot of forum posts.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
TOPlist