Březen 2012

Mumie se zpevněným nosem... aneb další komentátorské "perly"

30. března 2012 v 13:38 | ondina |  Sport
MS v krasobruslení je v plném proudu.
Včera proběhlo finále tanců. Bylo velice emocionální.
MS se odehrává v Nice, ve sladké Francii, na kterou mám ty nejkrásnější vzpomínky.
Musím zdůraznit, že jsem v publiku zahlédla olympijskou vítězku, Marinu Anissinu (vedle seděl i Gwendal Peizerat, taneční partner Mariny). Kdo by nevěděl, KDO je MARINA ANISSINA, mistryně Evropy, světa a olympijská vítězka v tancích na ledě, tady přidávám fotografii.


Volné tance přinesly nadšení i zklamání.
Zklamání v tom, že první dvě místa obsadily zámořské páry. Nevím, oba zámořské Spielbandovy páry na mě působí jako špatný kabaret. Doufala jsem do poslední chvíle, že po tak vynikajícím výkonu Francouzů Pechalat/Bourzat, se těmto francouzským tanečníkům DOMA, v ledovém paláci v Nice, podaří rozbít ten zámořský blok. A to nejsem nijak zvlášť fanoušek francouzského páru...
Zvedačky a celkově skladba tance, který Nathalie s Fabianem předvedli, je nádherná, originální, smyslná a připoutá Vaši pozornost. Ani nedýcháte, když tančí. Nejen skluz, ale i práce paží. Volný tanec je motoricky velmi náročný. Francouzi zatančili životní výkon, jsou "jen" bronzoví. U mě však vyhráli na celé čáře. Nápad, skutečný tanec a ne ubohá americká parodie na tanec, se kterou přijel do Evropy velký "Američan" - Igor Spielband...

Pechalat/Bourzat

Komentáře jsem už nechtěla řešit, ale opět se včera komentující "předvedli".x((
To, co řekli o Nathalii, mě hodně rozesmutnilo. Zajet takovou volnou jízdu, volný tanec, s takovým nasazením a skvěle chvíli po zranění, to je úctyhodný výkon!
Hana Mašková jela svoji mistrovskou jízdu, kterou komentující včerejšího přenosu z MS, vzhledem k jejich věku jistě znají, se sádrou na ruce! Nikomu to nevadilo a všichni hodnotili jen její sportovní výkon.

Nikdo se neodvážil smát, protože byla výborná stejně, jako včera Nathalie!
Proč se včera komentující pousmívali nad Nat? Proč neposuzují její tanec, o kterém je VŠE, CELÁ soutěž tanců!!?
Stejně tak nerozumím větě od komentující odbornice: " Mně se LEPŠÍ líbí..."

Velmi se těším na volné jízdy sportovních dvojic. Samozřejmě se těším na německý pár - Aljonu s Robinem a jejich Pinu!♥ V krátkém programu Aljona skočila odhazovaného TROJITÉHO AXELA!! Neuvěřitelné!


Tušila jsem, že zariskují a tento prvek zařadí. Povedl se. Jsem nadšená. Je otázka, zda ho zařadí i do volné jízdy. Tuhle variantu jsem v jejich programech zatím neviděla, ale kdo ví? Moc jim držím palce, nikdo si nezaslouží zlato víc než tento originální německý pár, který pokaždé soutěž sportovních dvojic obohatí o něco nového, těžkého, co umí jen oni. O zážitek a krásu. Posunují hranice sportu, který se snoubí s uměním.
Přeji hezký den!
Ondi.
Ariadna 3.

29. března 2012 v 14:51 | ondina |  Ariadna♥
Týden ubíhá jako voda. Spolu s mladým, ctižádostivým kolegou Carterem jsme úspěšně provedli několik implantací pulmonální srdeční chlopně a mezi plánované operace patřilo i odstranění několika myxomů, benigních nádorů. Během služby je akutních případů víc. Střelná a bodná zranění, různé srdeční příhody a autonehody. Nespočet velikých lidských trápení a smutných osudů. V těchto okamžicích se musím rychle rozhodovat. Rychle a hlavně správně. Přestávám počítat, kolikrát jsem držel ve svých rukou to NEJCENNĚJŠÍ, lidské srdce. Kolikrát jsem jej znovu přinutil bít! V tu chvíli se stávám Bohem, protože lidé bojující o život, ho ve mně vidí. Věří, že je zachráním. Věří, že díky mně přežijí. Věří, že umím dělat zázraky.
Kéž bych to uměl…

SOUHRA hudby a umění♥ - DJ ASHBA

27. března 2012 v 14:08 | ondina |  DJ Ashba♥
Pěkný den!

Dnes nás pozdraví DJ ASHBA. Dávám na blog často nějakou jeho fotografii a hned upozorňuji na ozdobení jeho kytar. Mně se nesmírně líbí, jak dokáže vyjádřit veškeré své pocity. DJ ví, co je smyslem -zdobit kytaru. Vše ve videu vysvětluje.


Jak už napovídá název článku - vypůjčila jsem si Darenova slova. DJ sám je rád, když se spolu snoubí umění a hudba. Zde je ten důvod. To "něco" výjimečného, čím mě nakonec získal. Má veliký talent, z jeho kytary zní nádherné tóny.
A všimli jste si, jak řekl, že má rád vrány?
Kdo se pečlivě zaposlouchá, uslyší i nádherné sólo "The Ballad Of Death". Jestli znáte i živá vystoupení, koncerty, tak právě v této skladbě mě dostává DJova kytara, ona září. A to myslím doslova. Osaka 2009 - kytara se přímo třpytí, právě, když DJ hraje tuto tesknou melodii. (Když se podíváte na obrázek, je to ta nejpřednější kytara...)

A ještě musím přidat nějakou krásnou fotku.


Je nezvyk vidět Darena bez šátku a klobouku. Moc se mi to líbí. Stejně ta jeho našpulená pusinka. To dělá vždy, když se soustředí na sólo...

Pěkný den!
Ondi.

Wimbledon a OH v Turíně

20. března 2012 v 8:22 | ondina |  Různé
Přeji krásný den!

Když už jsem zmínila sportovní hvězdy, tak mi tady nemohou chybět vzpomínky na velké sportovní události.
Ačkoliv jsem Wimbledon navštívila několikrát, tento byl zvláštní. První setkání se Steffi Graf, Amélie Mauresmo a dalšími hvězdami...


Cítila jsem se jako ve snu.

A tady jsou fotografie z Turína během OH 2006. Už jsem v Turíně byla na ME v krasobruslení 2005, kdy si organizátoři "nacvičovali" vše kolem. Řeknu vám, byly to zmatky, tréninková hala na úplně opačném konci Turína a Turín je obrovské průmyslové město. Celkově nádherné. A ty Alpy. Jednoduše pohádka.


První fotka je dělaná večer, takže kvalitu omluvte, prosím. Je to však olympijský oheň, to jsem musela mít.
A ty brusle? Jsou focené před halou Palavela. V roce 2005, kdy se tam konalo ME v krasobruslení, tam byla šílená zima, všichni jsme byli v kožichách a dekách. Jak v takové zimě mohli sportovci bruslit v těch minihadýrkách? Brrr...

V Turíně se mi stala jedna velmi roztomilá příhoda. Když jsem procházela městem, klekl si přede mnou jeden Ital (byl ale opravdu velmi hezký). Chytil se za srdce a něco mi říkal v italštině. Awww a ta melodie hlasu... x))) Pochopila jsem jediné sloveso - "milovat". Musela jsem se jeho roztomilosti usmát, vážně byl sladký. Pak nemám Itálii milovat.
V Turíně během ME 2005 probíhala stávka. Pracující v továrně na automobily, kteří měli být propuštěni, využili ME... Stávkovali před Palavelou a my jsme se nedostali k autobusu, ničemu... A víte, co? Zašla jsem za jedním z policistů. Hm, tak neuměl anglicky a já italsky. Ale - vzal mě za ruku, přešel dvě ulice, když jsem mu na prstech ukázala číslo 32, kterým jsem se dostala k hotelu a pochopil. V klidu jsem dojela a bylo vše fajn. Takže i kdyby vás měli vzít v Itálii za ruku a pomoci vám, udělají to. Miluji tuhle zemi... A ráda se tam vracím. Jsou to srdeční lídé.

Brusle před halou jsou z květinek a vypadají v reálu překrásně...♥
To je dnes vše a zas někdy se na vás budu těšit.
Vaše Ondi.♥

Vzácné poklady

17. března 2012 v 13:29 | ondina |  Sport
Zdravím vás,
dnes jsem se rozhodla zveřejnit některé z mých pokladů. Jsou jimi autogramy sportovců, kterých si velmi vážím. O to víc si cením setkání s nimi.

Kým začít, když můj obdiv patří každému z nich?
STEFFI GRAF:
Čtyřnásobná vítězka grandslamového Australian Open 1988, 1989, 1990, 1994, titul z Paříže z French Open získala v letech 1987, 1988,1993,1995,1996 a 1999. Ve Wimbledonu kralovala v letech 1988, 1989, 1991, 1992, 1993, 1995, 1996 a na US Open v letech 1988, 1989, 1993, 1995 a 1996.
Je jedinou tenistkou, která získala legendární Golden Slam, což je vítězství na všech Grand Slamových turnajích a ještě korunováno vítězstvím na olympijských hrách!
Dalším cenným podpisem je autogram další skvělé tenistky, AMÉLIE MAURESMO, která je vyznamenána francouzským Řádem čestné legie.
Zvítězila na grandslamových turnajích - na Australian Open v roce 2006 a ve stejném roce ve Wimbledonu. Je nesmírně milá. Setkání s ní bylo velmi příjemným zážitkem.

Dostávám se k zimním sportům. Tady jasně kraluje MARINA ANISSINA, která se svým tanečním partnerem Gwendalem Peizeratem získala pro Francii titul evropských šampionů v roce 2000, stejně jako titul mistrů světa a v roce 2002 opět zlato na ME a stejně i na olympijských hrách v Salt Lake City.
Další z cenných pokladů jsou autogramy italského krasobruslařského tanečního páru Federica Faiella/Massimo Scali. Získali stříbro v sezóně 2009 a 2010 na ME a v roce 2010 byli bronzoví na MS!A tady je ještě podpis sportovního páru Sarah Abitbol/Stéphane Bernadis, kteří jsou opravdu nejlepším krasobruslařským sportovním párem.Popřeji vám krásný den!
Ondi.

PS: Příště se tu objeví třeba podpis Candelora nebo nějakých rockerů... x)))

Ariadna 2.

14. března 2012 v 11:08 | ondina |  Ariadna♥
Tento díl chci věnovat mamince♥♥♥!!

Moji milí čtenáři,
Ari vám posílá opět veliký pozdrav. Děkuje za potěšující komentáře, kterých si váží.
Ještě pár slov k Sáře. Ano, ona je tou Ariadnou, ale Sára NENÍ Oli!! Sára je smyšlená postava, každý z vás si ji může představit podle vlastní fantazie. Jen jsem moc chtěla, aby byla krásnou rusovláskou s modrýma očima...
A mahagonové oči Jane mají také svůj význam. Mahagon a kytara Gibson, jedinečné spojení.
Nyní už vás nechám, aby jste se setkali se Sárou, protože se na vás velice těší!
Krásný den přeje, vaše Oli.*Celé město je stále zahaleno do černého pláště. Zdobí jej hvězdy, ty němé a třpytivé droboučké oči nebes. Indianapolis ještě spí, mě však po dvou hodinách spánek zradí. Mlčky sedím za svým pracovním stolem a urovnávám si myšlenky. Kontroluji výsledky laboratorních vyšetření Jane. Sleduji každé číslo a graf, abych nepřehlédl jediný detail. Dělám si o ni starosti. Pokud se objeví vhodný dárce, musí být ve skvělé kondici. Když nové srdce v dohledné době nedostane, zemře. Taková je krutá pravda. Je na čekací listině už velmi dlouho. Nesmím proto nic zanedbat. Vstanu a zamířím do pokoje Jane.
Není sama. Madam Laneová, sestřička "něco přes šedesát", ji nenechává samotnou. Když je "naše" blondýnka hospitalizovaná, paní Laneová ji vždy rozmazluje. Jako já. Kráčím přítmím pokoje a opatrně přistoupím k jejímu lůžku.
"Profesore Ashbo, chvíli jsem tu se slečnou byla. Doufám, že se nezlobíte," šeptá Elaine.
"Naopak, jste poklad, Elaine. Děkuji Vám!" Mrknu na paní Laneovou. Ostatní sestry oslovuji pouze příjmením, ale k Elaine cítím respekt. Už i během stáže mi pomáhala a vždy přišla s dobrou radou.
Jane klidně spí. Zůstanu chvíli u ní. Tato mladá, velmi sympatická a vždy optimisticky naladěná slečna, vyrůstá v ústavech od svého narození. Obdivuji její odvahu čelit zlému osudu. Rve se s jeho nepřízní stejně zarputile jako její srdce nevzdává svůj životní boj. Na mně je, abych dodržel slib, který jsem Jane dal.


Ariadna 1.

2. března 2012 v 10:00 | ondina |  Ariadna♥
Příběh se odehrává v současnosti v Indianě.
Přeji příjemné čtení.
Oli.♥

…Moře je stejně blankytné jako by se v něm zrcadlil samotný nebeský ráj. Vane příjemný, příznivý vítr, který si pohrává s jejími hebkými, dlouhými vlasy. Jeho zamilované oči jsou okouzleny její nevýslovnou krásou. "Vidíš, milovaná Ariadno, bohové nám přejí. Doplníme zásoby a odpočineme si."
Vlny se o aténskou loď lámou a nechávají za sebou varhánky bílé pěny. Konečně loď dopluje na ostrov Naxos. Statečný Theseus společně s půvabnou Ariadnou vystoupí na břeh. Na ostrov se pozvolna snáší závoj tmy a slunce zmizí za horizontem. Noc se ujímá své vlády a princezna usíná…

Krásná pohádka, odehrávající se v mé hlavě, začíná náhle blednout, mizet, až se ztratí úplně… Vůbec se mi nechce procitnout z příjemného snu ani do tak pěkného červnového dne. Obzvlášť, když se mi o Ariadně zdálo naposledy jako malé holčičce, které její oblíbenou pověst vyprávěla maminka před spaním. Zvláštní sen.
Copak mi tím asi chtěla Ariadna říct? Zachvěji se…

TOPlist