Mistři tančí mistry

13. listopadu 2011 v 10:00 | ondina |  Sport
Tanec na ledě. Sport, kde se snoubí dokonalý výkon a krása hudby. Ladnost pohybů, skluz, půvab. Hrany bruslí tanečníků hladí, laskají led.
Tanec na ledě přináší ty nejkrásnější zážitky. Když mistry tance na ledě vidíte na vlastní oči přímo v hale, strhnou vás emoce. Neubráníte se. Nezkoušejte to! ;-) Poddejte se jim.
Chci se s vámi o některé zážitky podělit.

Začnu nejlepšími tanečníky. Francouzskými mistry Evropy a světa, olympijskými vítězi.Ledovou královnou Marinou Anissinou, kterou nikdy žádná tanečnice nepřekoná a jejím partnerem Gwendalem Peizeratem. Marina nejdříve ztvární múzu roztrhané duše pana Beethovena a zároveň jeho lásku Teresu (viz obrázek vlevo - původní kostým k jízdě Beethoven´s Last Night) a pak americkou orlici, stejně tak kolébku svobody. Osvobozuje spoutaného Gwendala. Během jízdy se ozývá hlas Martina Luthera Kinga : "I have a dream..." Původní "verzi" jízdy "Liberta", se kterou vyhráli zlatou olympijskou medaili si vychutnejte.
Tato volná jízda je z Trophée Lalique z Paříže z podzimu 2001.
Pokud si ji pustíte, zamilujete si tanec na ledě.
Jsem šťastná, že jsem se s těmito nejlepšími tanečníky mohla setkat.
Ohromný zážitek!

Beethoven´s Last Night
Liberta (Non Merci) by Jean-Claude Petit

A tady už jsou další výborní tanečníci. Italský pár Federica Faiella - Massimo Scali.
Mistři tance na ledě, kteří mají nádherný skluz. Podívejte se na podmanivé jízdy Yentl a Gli Emigranti. Bude vás mrazit. Nejen, že jsou výjimečnými tanečníky, kteří mi na ledě připomínají Marinu s Gwendalem, ale i velmi milí lidé. Je radost se s nimi setkat. Jsou milí a laskaví. Zažijete s nimi spoustu krásných chvil a to nejen těch sportovních, ale i úplně obyčejných. Třeba procházku nočním Turínem nebo večeři v Malmö.
Yentl by Michel Legrand (Barbra Streisand)
Gli Emigranti (The Immigrants) by Nino Rota

Přeji vám všem krásný zážitek, stojí za to!
Vaše Ondi :-*

Pokud se vám budou videa různě míchat, prosím, aktualizujte stránku.
 


Komentáře

1 ilon ilon | Web | 13. listopadu 2011 v 13:07 | Reagovat

Drahá Ondi**

napsala jsi to krásně a máš pravdu - až z toho mrazí. Rovnou se přiznávám, že jsem se na krasobruslení nikdy moc nedívala, ale tahle videa jsou opravdu zážitek. Dvojice jsou úžasně sehrané, ty pohyby jsou ladné, nelze to slovy vyjádřit. A když to podtrhuje ta podmanivá hudba, je to skvost.
Pokaždé mě překvapíš.♥
Moc ti přeji, že jsi se s nimi sešla a byla na procházce nočním Turínem, muselo to být úžasné :-)
Krásný den ***
118-vesmír♥♥♥

2 Ondina Ondina | 13. listopadu 2011 v 13:49 | Reagovat

[1]: Ach Ilonko má zlatá***, děkuji za nádherná slova! Jsem hrozně ráda, pokud se ti tyto tance líbily. Tyto páry jsou nejlepší! S Marinou jsem se setkala hned několikrát (tím se mi splnil můj obrovský sen, moc ji obdivuji) a je úplně úžasná, moc milá. A s Italy, tak to je na román. Znám je několik let a kdybys věděla, jak jsem se s nimi seznámila (nejdříve s Massim), nasmála by ses. To ti musím někdy napsat do mejlíku. Se nasměješ. Normálně jsem se s ním bavila jako s obyčejným klukem a pak bum - uviděla jsem ho na ledě... no trapaaaas! To ti povím. Ale prostě jsem šťastná, že je znám, jsou nesmírně milí, oba. Proto mě někdy může parádně nazlobit, když z Fedi dělají tu "pravou" Italku. Je hrozně plachoučká. Ti komentátoři. Neznají je a mluví...
Jo v Turíně se děly věci...
Děkuji!
120 - nekonečno, vesmír...♥♥♥

3 Janča Janča | 13. listopadu 2011 v 15:44 | Reagovat

Áááááách.....♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
Mojí milovaní Marina s Gwendalem ♥
Teda Olinko, ty víš, jak potěšit moje srdce ;-)
To je taková škoda, že už nejezdí, ale pro mě už stejně vždycky zůstanou těmi nejlepšími krasobruslaři, jejich moderní, neotřelý a v podstatě průkopnický styl jízdy už nikdo nikdy nenapodobí a nedostihne.
Miluju jejich "Svobodu", ale tím nej vystoupením už zůstane Romeo a Julie, tím si prostě získali moje srdce :-)
A Olinko, opět jsem zůstala paf z toho, jak moc jsi Marině podobná, to snad ani není možné, ale asi to bude těmi slovanskými rysy  ;-)
Italský pár se mi taky líbí, ale já budu mít oči vždycky jenom pro Marinu a Gwendalem :-)
A je úžasné, že jsi s těmito skvělými lidmi mohla seznámit a poznat je trošku blíže :-)

4 Ondina Ondina | 13. listopadu 2011 v 17:15 | Reagovat

[3]: *pláče*
Janičko, ty to netušíš, ale... když napíšeš o mé podobě s "MOU" Mari... pociťuji něco, co nedokážu popsat. Hrozně ji obdivuji, ona je nejlepší tanečnice! Vyhrkly mi slzy. Děkuji moc, nevím, co říct...♥ DĚKUJI!
Když jsem byla na ME v Lyonu, setkala jsem se s ní a protože to bylo už řekněme poněkolikáté, povídaly jsme si, poseděly. Jani - tyhle chvíle jsou pro mě tolik vzácné! Kamarádka mi řekla, že byla ke mně Marinka maximálně ZLATÁ. A v Turíně, Janičko, já ti to musím napsat - před hlavní soutěží probíhají dopoledne tréninky. Mari tam byla a já jsem se na jízdy taky šla podívat. Když jsem ji uviděla, samozřejmě jsem za ní přišla. Jen tak, pozdravit ji. Řekla, ať si přisednu a každou jízdu tanečníků prostě popsala, říkala, co a jak kdo dělá výborně nebo naopak, co lze zlepšit. Na tyto okamžiky NIKDY nezapomenu. Mari je úžasná!
Někteří se ptali, zda nejsem její sestra... Mari je neskutečně milá, úžasná žena a to nemluvím o tom, že je taneční bohyně.
Když jsem psala tento článek, vůbec jsem si nemohla vybrat jízdy, které sem dát. Říkala jsem si, že to nebude nikoho zajímat. Je těžké zvolit mezi mistrovskými jízdami. Liberté je jasná, s ní vyhráli OH, ale pak? Bojovala jsem mezi Beethovenem a Romeem a Julií.Myslela jsem na TEBE. Nakonec jsem upřednostnila Beethovena, ne kvůli němu, ale ta jízda je těžší a lépe zatančená. Ach jejich skluz, ta hloubka hran... no nemám slov, nádhera! Hlavně Mari je perfektní! A to jsem sem nedala milovanou jízdu "Muž se železnou maskou", první jízda, kterou jsem v Praze viděla na vlastní oči, takže zůstane navždy v mém srdci jako něco nezapomenutelného a zvláštního a mistrovská Carmina Burana. Těžká volba. Bohužel, nenašla jsem Beethovena v těch bílých kostýmech. Na videu ho mám, ale na YT to nebylo. Je to škoda. Ta rozervaná duše pana Beethovena vyznívala nejlépe a navíc, jízda z Trophée Lalique z podzimu 2001 byla naprosto skvostná, DOKONALÁ. Jejich jízdy byly nadčasové!!
A Italové? To jsou má zlatíčka.
Jsem s nimi v kontaktu, to je úžasné!
Jani, hrozně moc děkuji za krásná slova.
Přeji krásný večer!
(Jo a Tomáš Verner má pro letošní sezónu nádhernou volnou, přímo svůdnou. Úplný Candeloro! A víš, že skočil ale překrásně čtverného toeloopa? Ach, já snad nedýchala, Jani...)
Neboj, už končím!
Pozdravuj Katušku, má milá!♥♥♥
Krásný večer! :-***

5 _____ _____ | Web | 13. listopadu 2011 v 18:54 | Reagovat

Dobrý večer, milá Ondi!♥
Ach, já miluju krasobruslení! :) Vždycky na to s babičkou koukáme v televizi a nestačím se divit, jak tohle dokážou! :) Vždy valím oči na obrazovku, protože tohle... to je nádhera! Chtěla bych umět tak krásně bruslit jako oni! ♥♥ musí to být tak parádní zážitek :)

Koukám, že toho máme víc společného, než si myslím :)♥ Jsem ráda, že jsem narazila právě na tvůj blog!♥ :)
Přeji krásný večer ♥

6 Ondina Ondina | 14. listopadu 2011 v 12:52 | Reagovat

[5]: Má milá Terezko!**♥
Opět mi tvůj komentář udělal nesmírnou radost. Když jsem sem článek dávala, říkala jsem si, že tady bude jen tak, chudáček, osamocený... Proto mě velmi těší, že zrovna ty, Teri, miluješ krasobruslení také. Opravdu jsem byla překvapená, ale velmi, velmi mile!
Děkuji za tvá slova, jsou vždy krásná a já si jich vážím!!**
A samotné zážitky? Řeknu ti, vidět na vlastní oči právě Marinu s Gwendalem je... nepopsatelné. Dá se říct, že jsem viděla "live" vše od Železné masky, bohužel jsem byla v hale, když v roce 2001 během ME v Bratislavě ve volné, která byla strhující, mistrovská, magická - mluvím o Beethovenovi, tak nešťastně spadli, když Gwendal špatně zahranil... To byla smutná chvíle. Ale vidět samotnou Liberté v Lausanne na ME a hlavně na Lalique - tomu se nevyrovná vůbec NIC! Dokonalá krása, sportovní umění... Oh, nějak jsem se rozvášnila.

Teri, jsem moc ráda, že jsi tady a opravdu, zdá se, že máme společného opravdu hodně!
Děkuji a přeji ti moc krásný den, milá Terezko!♥

[3]: A Janičko, ještě k tobě něco, co jsem zapomněla, jak jsi mě dojala s Marinou... U Gli Emigranti, co jedou Italové, na konci brečím pokaždé. Graduje to tou nádhernou nesenou figurou, právě obrácenou zvedačkou a la Marina+Gwendal... Nebeský okamžik!♥

7 xoxo_Lady xoxo_Lady | E-mail | Web | 18. listopadu 2011 v 13:39 | Reagovat

Ondinko♥, tento článek mě tak MOC potěšil! Miluji krasobruslení, vždy mě omamovalo. Pamatuji si, jak jsem jako malá seděla skoro nalepená na obrazovku a sledovala každičký ladný pohyb na obrazovce. Vždy jsem je hrozně obdivovala a jako dítě jsem si přála být přesně tak krásná a ladná jako ty ledové tanečnice.
S postupem času už nemám čas sledovat všechny přímé přenosy a moc mě to mrzí, proto jsem ráda, že je tady tento článek.
Říká se, že nejvíce dokážeme obdivovat to, co sami neumíme. Je to pravda. :-)
Musím přiznat, Anissina a Peizerat na mne nijak zvlášť nezapůsobili. Zato Frederica Faiella a Massimo Scalli, ti mne naprosto dostali!!!♥ Už při jejich prvním videu mne mrazilo jako bych stála na ledě opodál a sledovala jejich půvabný tanec lásky. Tento pár je skutečnými mistry. Oněměla jsem, když jsem spatřila, jak spolu jednou o závod s větrem, jako by letěli a ne bruslili. Jejich jízda je překrásná!♥ Nelze to ani slovy vyjádřit!♥ Jako by byli jednou duší, jedním tělem. Nádhera, při které mi ukápla i slzička, jak moc mě to dojalo. Toto byly skutečné emoce, zakomponovány do překrásného tance.♥
Nemám slov, nádhera!:-*

8 xoxo_Lady xoxo_Lady | E-mail | Web | 18. listopadu 2011 v 13:40 | Reagovat

Ondinko:-*, ještě jsem zapomněla. Ty jsi se s těmihle mistry setkala? WOW, musel to být jedinečný okamžik!:-* Závidím!:-)

9 Ondina Ondina | 18. listopadu 2011 v 15:51 | Reagovat

[7]:[8]: Zdravím drahá Ladynko***,
ty tak nádherně o tanci píšeš! Hladí mě to po duši!
Vůbec nevadí, že tě spíše oslovili Fede s Massim, vlastně se nedivím. Oni se na ledě přímo vznáší, plují, hladí každou hlubokou hranou led a snad pod nimi taje. Jsou tak úžasní.
Marinka s Gwendym jsou skutečnými osobnostmi. Možná jsem zvolila špatná videa. Třeba jsem měla dát na Romea a Julii nebo na Muže se železnou maskou. Právě Železná maska - to mi připomíná Yentl. Nejdříve jsem chtěla dát jen jednu jízdu od každého páru. U Francouzů by to byla jistě Liberté, se kterou získali olympijské zlato, ale u italských zlatíček jsem stále nevěděla. Yentl nebo Emigranti? Tady se snad vybrat nedá, nedokážu říct, který tanec je lepší (a to ještě nemluvím o jejich Misi nebo Měsíční sonátě pana Beethovena, nebeské, mistrovské, hvězdné tance). U obou, co jsem dala sem na blog, pláču. Yentl je tak silným tancem a Gli Emigranti - ach ta gradace v té poslední obrácené nesené figuře. Jen dokážu sedět se zalitýma očima, cítím dojetí a ne, nedokážu říct jediné slovo. V tu chvíli nedokážu dýchat. Jen tluče mé srdce a bije pro ně! Forza Fedi♥Massi!
Ach ano, Ladynko, znám oba páry. Hlavně obdivuji Mari, ona je taneční bohyně. Setkala jsem se s ní několikrát a jsou to nepopsatelné okamžiky. Možná o tom napíšu článek, kde se opět před vámi "obnažím". A Fedi s Massim, ach, to jsou tolik milí lidé a co legrace jsem s nimi zažila. Třeba jsem seděla v hale a někdo mi zezadu zakryl oči (bylo to během tréninku sportovních dvojic). No ne, že Massi a hrozně se smál, jak jsem se lekla. A pak, když jsme jen tak povídali o Itálii - ani jeden z nás nevěděl, jak se řekne anglicky "troubit, jako auto, víš?" Bylo to pár let dozadu. To jeho "tú, tú" pořád slyším... A Fedinka, to je úžasná slečna. Dala jsem jí malý dárek. Během ME měla narozeniny. Takové náušnice a víš, že si je vzala na volnou jízdu? To mě tehdy moc dojalo. Ale ten první trapas, to ani nemůžu veřejně psát, to by ses nasmála...
Tohle je zas román, tak končím.
Měj se moc krásně a děkuji za tvá slova!
Krásné odpoledne! A pohlaď Tommyho!♥♥♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
TOPlist