Listopad 2011

WIMBLEDON 2008 - tenisový NOVEMBER RAIN♥♥♥ 1.díl (před zápasem)

30. listopadu 2011 v 14:26 | ondina |  Sport
Zajímavosti, týkající se momentů před samotným wimbledonským finálem, jsem se dozvěděla z ukázek z knihy o Rafaelu Nadalovi. Zdroj je britský list Daily Telegraph, který právě ukázky z knihy o Rafaelu Nadalovi zveřejnil a odkud byly přetištěny do jiných článků.
Samotný zápas bude jen mým hodnocením.


Vítá vás všechny tenisová Mekka. Pojďme společně nahlédnout za ctihodné brány SW19.

Vítejte ve Wimbledonu.

Je červencový den roku 2008, přesně 5.7.2008 večer.

Rafael Nadal zrovna dovařil těstoviny s mořskými plody. Jídlo, které podává svým nejbližším večer před velkým finále. Nemá rád rajčata a šunku, ani strouhaný sýr. Příprava jídla ho uklidňuje. Je to první z mnoha rituálů, pokud se dostane do wimbledonského finále.
Tuto sobotu jde spát ve tři čtvrtě na jednu a samozřejmě nezhasíná světlo. Nemá rád tmu. Vstává už ve čtyři. Cítí se plný energie. Neudělá stejné chyby jako v roce 2007, je odhodlaný zvítězit. Rozhodl se nechat na wimbledonském kurtu své srdce, srdce bojovníka a tenisového krále! Rafael Nadal je plný síly.
Už v devět hodin ráno jde na trénink, v 11.30 hodin dne 6.7.2008 ukončí na kurtu číslo 17 svůj poslední trénink.
Poobědvá těstoviny pouze se solí, olivovým olejem a rybou, k pití má vodu.

Vrací se do šatny. Dřevo, zelená barva, koberec - klid.
V šatně si Rafa podá ruku se svým finálovým soupeřem, Rogerem Federerem.
Rafael Nadal se však od této chvíle ponoří do svého světa, do světa svých tenisových rituálů. Sám tenisový král říká: "Před velkými zápasy je má mysl napnutá a křehká. Svoje rituály musím následovat v neměnném pořadí, jsou jako skládačka. Pokud by jeden díl nebyl na svém místě, vše se zbortí."

Zajímá vás, jak asi vypadá hodina před velkým finále 6.7.2008?

Rafa si dopřeje ledovou sprchu, která ho změní zcela v jiného člověka. Zde je ten bod zlomu, jak říká sama Perla Středomoří. Z křehkého mladého a citlivého muže se stává silný bojovník, probouzí tady svou sílu. "Neexistuje nic než bitva," to říká v tuhle chvíli sám Rafael Nadal.
Po sprše se zaposlouchá do hudby a připraví si svých šest raket. Mezitím fyzioterapeut bandážuje obě nohy Rafaela Nadala. Nejdříve levou, pak pravou. Rafael Nadal se oblékne, namočí si vlasy, dodá bílou čelenku se symbolem Niké, okřídlené bohyně vítězství. Bude na jeho straně nebo se přikloní k Federerovi? "Dělám to pomalu, pečlivě, utahuji těsně." Rafa jednak nechce, aby mu padaly vlasy do čela a také... "je to gesto před bojem", dodává ve své zpovědi.
Fyzioterapeut také Nadalovi bandážuje prsty levé ruky. Levačkou Nadal hraje. Pak se Rafa začne rozcvičovat. Povzbuzuje se, skáče, krátce sprintuje.
Následuje už pouze poslední kontrola raket i ponožek, které musí být stejně vysoko.

Rafael Nadal schází schody, kde ho již čeká reportér. Nadala čeká poslední interview před velkým finále. Je po druhé hodině odpoledne. Reportér se Rafaela ptá na jeho emoce, když bude hrát velké finále Wimbledonu. Nadal mluví tiše a působí velmi skromným dojmem, odpovídá: "Jsem velmi šťastný, že jsem se dostal do finále. Je to už potřetí. Byl to můj velký sen a budu se snažit hrát ten nejlepší tenis." Reportér má na Rafaela další otázku a sice, jak se cítí právě teď? Rafa se pousměje a odpovídá: "Jsem šťastný. Musím se teď velmi soustředit na svou hru. Hraji proti nejlepšímu hráči na trávě, proto musím podat ten nejlepší výkon, abych měl šanci uspět."

Na kurtu vítá oba hráče potlesk.
Nadal odloží bundu, otevře jednu láhev vody, pak druhou. Napije se z jedné, pak z druhé. Rafa v knize říká: "Láhve si dám pod nohy, diagonálně ve směru kurtu."

Posledním rituálem je Nadalův pohled, který věnuje svým nejbližším, své rodině, která sedí na tribuně v čestné lóži. Rafa se na na ně ale neusmívá, uklidňuje ho však vědomí, že tam jsou s ním a podporují ho.

A nás už čeká veliký tenisový souboj. Velké finále. Nejslavnější bitva všech dob.
Rafael Nadal versus Roger Federer.
Užijte si to! Krásnější zápas jsem nikdy neviděla.
Souboj titánů, ve kterém se utkají uznávaný wimbledonský a na trávě neporazitelný král Roger Federer spolu s Perlou Středomoří, nejlepším hráčem historie, Rafaelem Nadalem.
Také vás jen při představě tolik mrazí?

LEDOVÁ KRÁLOVNA

27. listopadu 2011 v 20:50 | ondina |  Hudba
Tarja Turunen.
Stačí vyslovit její jméno.
Není třeba psát více. Vychutnejte si nebeskou krásu. Andělský hlas.Krásný večer!

SLASH ♥♥♥

25. listopadu 2011 v 14:10 | ondina |  Různé
Slash od Ilonky***

Všem vám přeji moc krásný den!

Já osobně teď cítím velkou radost. Držím v ruce jedno překrásné srdíčko, které mě hřeje. Je nádherné a cenné! Ten dárek představuje vše. Kromě krásy i milovaný Listopadový déšť, který je pro mě tím nejvzácnějším! Snažím se spočítat jednotlivé křišťálové perly deště...
Děkuji Ilonko!* Jsi opravdová umělkyně!

S vámi ostatními se podělím o další poklad.
Slashe namalovala Ilonka suchým uhlem. Budete se mnou jistě souhlasit, když teď napíšu, že její pravačku políbil sám Bůh, má veliký dar. Uhel v její ruce vykouzlí ty nejkrásnější obrazy.
Slash je jako živý a já snad slyším z obrázku i tóny kytary, jak je vystižený naprosto přesně.

Ilonko, ze srdce ti děkuji!♥♥♥

Krásný den vám všem a užijte si tuto nadpozemskou krásu stejně jako já.
Vaše Ondi!♥***

Mr. Big pro LadyKay♥

24. listopadu 2011 v 15:03 | ondina |  Různé
Boo, Ladynko***, Michael je tady pro TEBE!♥
Nejprve chci poděkovat tvému Romeovi. Nebýt něj, nepíšu nyní tento článek.

Ačkoliv jsem se s Paní spisovatelkou LadyKay seznámila díky povídce Lutte pour l´amour (přesně 30.října 2010 u 42.dílu), mou velkou láskou se stal Romeo. Do příběhu jsem se zapojila koncem listopadu 2010. Je tomu rok, co mě Romeo oslovil, okouzlil. Pouta mezi mnou a Romeem se semkla, navždy. Dne 15.června 2011 se však stalo právě u Romea něco zvláštního. Byly v něm zmíněny dvě velké legendy. Legendy, díky kterým začalo krásné přátelství.

Vyslovím dvě slavná jména. Pánové Michael Andrew McKagan a Saul Hudson. Znáte je jako Duffa a Slashe z legendárních Guns N´Roses. Obdivuji každou z písní Gunners. Snoubí se v nich melodie a text, upoutají vás. Okouzlí.
Každý tón, každé písmenko vytváří symfonii slov a melodie.

Don´t Cry a Patience jsou dalšími klenoty z pokladnice Guns N´Roses.
Ladynko*, vím, že máš tyto písně velmi ráda.
První animkou je již klasika - SLUFF. Co říkáš, rawrrr... Michael, který schází schody. Slash s cigárkem. (Jen chudinka kytara, že? Silný okamžik, vždy mě mrazí.)
Don´t Cry!
Patience - tady jsou slova naprosto zbytečná.

Romeo - tento příběh pro mě není jen zážitkem, znamená pro mě mnohem víc. Důvěru a přátelství.♥
Děkuji Romeo, děkuji LadyKay!***

Autorem krásných animek je ILONKA! Moc děkuji!* Jsou nádherné!

Krásný den všem!
Vaše Ondi!♥***

Davis Cup - finále

23. listopadu 2011 v 14:28 | ondina |  Sport
Zleva: López, Ferrer, Nadal, Costa (kapitán Španělů), Verdasco.

Vaše Ondi tenisem prostě žije. To o mně všichni víte.
Od pátku 2.prosince 2011 do neděle 4. prosince 2011 proběhne souboj o "Salátovou mísu". Proběhne finále Davis Cupu!!!
Letos proti sobě nastoupí Španělé a Argentinci.
Španělský kapitán Albert Costa nominoval tyto tenisty: Nadal, Ferrer, López a Verdasco.
Argentinský kapitán Tito Vazquez vsadil na tato jména: Del Potro, Nalbandian, Mónaco a Chela.

Očekávaná nádherná bitva. Nesmírně se těším obzvláště na souboj Rafaela Nadala s Juanem Martínem Del Potrem. Právě tento zápas bude vyvrcholením.
Samozřejmě víte, komu fandím právě já.
Komu vy?

Přeji vám krásný den!
Vaše Ondi♥♥♥

Upír JASPER nebo AMANDA?♥

21. listopadu 2011 v 18:50 | ondina |  Různé
V sobotu dávali na Primě film Stmívání (Twilight). Asi vás všechny překvapím. I když jsem vaše upírka, nedívala jsem se. Filmy opravdu nesleduji, pokud v nich není tanec nebo hlubší myšlenka.
Nelákalo mě moderní ztvárnění mého oblíbeného upírského tématu. Neoslovilo mě. Mám ráda klasiku, kterou umí napsat jen "má" Anne Rice. Miluji svého Lestata, upíra s lidskou duší, k němuž neodmyslitelně patří housle. Mám ráda Lestata, trochu arogantního floutka, ale právě takový upír je tím mým vyvoleným a nesmrtelným.
Stejně jsem však Twilight nahrála, co kdybych měla někdy o dlouhých listopadových večerech a ještě delších nocích chuť si zalovit? Udělala jsem dobře.
Právě jsem se na Stmívání podívala a to jen proto, že jsem zcela náhodou zahlédla JEHO! Aha, teď si všichni myslíte, že mluvím o NĚM?
Ne, mýlíte se. Hlavní hrdina mě vůbec nezaujal. Ani to, že hrál na klavír... Ale Jasper! Jaká škoda, že zrovna on není hlavním hrdinou. Náhle zapomínám na Lestata a chci zažít lov s Jasperem! Chci s ním být ve větvích vysokých stromů v lese. Tak vysoko, ale v bezpečí.
Upír Jasper (Stmívání)
Možná také víte, že mám kromě pana Beethovena, gothiky a sportu ráda detektivky. Jmenovitě seriál Myšlenky zločince. Kdo by odolal něžnému géniovi doktoru Reidovi, viďte?
20.díl čtvrté série mě úplně dostal. Hlavně Amanda a Adam Jackson. Díl se jmenuje "Rozštěpení" (Conflicted). Myslíte si, že to s mým upírem nesouvisí? Souvisí a hodně! Právě tady mě zaujal, tady jsem si HO všimla. Nejdříve vám ale ještě ukážu svůdnou Amandu! Kočka!
Amanda (Myšlenky zločince)
O KOM celou dobu mluvím?
Jasper i Amanda nebo Adam Jackson jsou jedna a tatáž osoba. Ztvárnil je mladý a talentovaný herec Jackson Rathbone.
Jackson Rathbone

Tak moc by mu slušely housle.
A ano, Jackson je muzikant. Jaký nástroj je jeho vyvoleným? Asi víte, ale pokud ne, tak někdy příště se určitě zmíním.

Krásný večer!
Vaše upírka Ondi!♥♥♥

Čistá krása♥

19. listopadu 2011 v 14:12 | ondina |  Různé
Zdravím vás všechny!

Snové okamžiky, krásně zachycené jedinečné chvíle... Tak na mě působí tyto nádherné fotografie. Není to jen obyčejný, chladný, nic neříkající a neosobní pohled, který si můžete koupit v každém stánku. Tyto fotografie od Janičky nabízí hřejivé okamžiky protkané citem.
Autorkou je Janička, které velice děkuji za to, že se o tyto zážitky podělila nejen se mnou. Teď už i s vámi. Také jste se ocitli v pohádce stejně jako já? Paprsky slunce, nedotčená příroda. Čistá krása. A ten vyzařující klid. Jak okouzlující.
V posledních dnech je takové chladno. Jsem ráda že paprsky slunce dopadají na můj blog stejně, jako hřejivé barvy hebkých křídel půvabných motýlů.
Užijte si zážitek!
A tato fotografie bere dech. Je nádherná!
Opravdová čistá krása.
Radost se dívat!
Jani, moc ti děkuji za tyto krásné fotografie!

Přeji vám krásný den!
Vaše Ondi!***

"KYTAROVÝ PRINC" Z INDIANY♥

18. listopadu 2011 v 12:06 | ondina |  DJ Ashba♥


Jak ráda vám ukážu další z pokladů od Ilonky.

Diův Ganymédés - přesličný mladík, královský princ, který bude už navždy nesmrtelný či sám rockový Beethoven? Vůbec nevím, jak Darena nazvat? (Slyším vás, jak mi teď odpovídáte, že je naším "Subjektem" či upírem... :-D )
Stejně jako krása Ganyméda neunikla nejvyššímu bohu Diovi, který ho později vyzvedl na oblohu (souhvězdí Vodnáře) a učinil ho nesmrtelným, tak ani já nemůžu přehlédnout krásu tónů vycházejících z Darenovy kytary. Stejně tak je pro mě Daren oslnivou hvězdou, jen na rockovém nebi a stejně nesmrtelnou, věčně zářící. (S legendou si to nespojujte! Jde pouze o hvězdy!)
Stačila nepatrná jiskřička vycházející z jeho kytary (vidíte, jak září? A to cigárko...!), aby se rozhořel veliký oheň.
Jeho tóny pohladí jako hebká křídla motýlů.
Ilonko, děkuji za tuhle krásnou animku!

Všem přeji krásný den!
Vaše Ondi ***

VAMOS RAFA!

17. listopadu 2011 v 10:59 | ondina |  SportVšem vám přeji krásný den!
Včera jsem tady psala o letošním tenisovém Masters. A dnes jsem se nazlobila v jediné vteřince. Ano, Ondi se taky umí rozčílit. Stačilo mi otevřít na Seznamu rubriku Sport.cz. Nevím, kdo je autorem článku o Rogeru Federerovi a rozhodně mi nevadí, že autor pasuje do role favorita právě Federera, respektuji tento názor, ale... Ve článku je napsaná věta, kde je použito spojení "nejisté rozpoložení Rafaela Nadala..." !!!!!
Rafael Nadal je nejlepší hráč tenisové historie. Třeba letos neměl nejlepší sezónu, ale lidé, kteří sportu rozumí, k němu vzhlíží s úctou. A tito lidé tyto články také čtou. Názor si však udělají sami...

Omlouvám se všem, že jsem tohle napsala.
Vaše Ondi***

Turnaj mistrů 2011

16. listopadu 2011 v 15:55 | ondina |  Sport

Na konci listopadu proběhne tenisový Turnaj mistrů. Svátek, na který se těší úplně každý fanoušek bílého sportu. Los již proběhl. Tady je.
SKUPINA A: V ní se střetnou - Djokovič (1), Murray (3), Ferrer (5), Berdych (7).
SKUPINA B: Zde se utkají - Nadal (2), Federer (4), Tsonga (6), Fish (8).

Víte, co je nejhorší? Nejde mi TV, takže budu netrpělivě sledovat zápasy na PC. Mému tenisovému archívu bude tento vrchol sezóny tentokrát chybět.
Vy víte, kdo je mým favoritem. Věřím, doufám a hlavně moc Rafovi přeji, aby všechny přesvědčil, KDO JE TENISOVÝM KRÁLEM!

Vamos Rafa!♥

Krásný podvečer!
Vaše Ondi :-*
TOPlist