Paradise City - rocková klasika♥

31. října 2011 v 14:15 | ondina |  Guns N´Roses
"Take me down to the paradise city..."
Známý text dnes už klasického hitu skupiny Guns N´Roses.
Mně se okamžitě vybaví jeden z rockových klenotů, který mám s legendárními Gunners spojený. Nebudu tady psát, na co slavný refrén odkazuje, ale věděli jste, že měl Slash vymyšlená jiná slova? :-D ;-)
Název této nádherné písně je možnou přesmyčkou "easy acid trip", ale to jsou jen dohady.
Ještě pár slov k videoklipu samotnému - má vzdát úctu dvěma fanouškům, kteří zemřeli během vystoupení legendárních Gunners (festival Monsters Of Rock).
Když si poslechnete živé album GN´R, Axl na něm vykřikne: "Baby... Please... Las Vegas..." Ale kdo ví? Je skutečně tím městem? Četla jsem i jiné názory...

Podívejte se a poslechněte si nejdříve tu "klasickou" píseň v podání Guns N´Roses. Axl je jeden z nejlepších rockových zpěváků, mám velmi ráda jeho hlas.
Máte pocit, že ji nikdo nedokáže zazpívat lépe? Na váš názor budu zvědavá. Rose je jistě výjimečný umělec .
Legendární Guns N´Roses

A už je tady druhá verze. Paradise City můžete najít i na sólovém albu Slashe (jeho sólová deska má stejný název "Slash"). Hostuje na ní i Fergie. Ano, čtete dobře. I mě jejich spolupráce velice překvapila a byla jsem ze začátku velmi nedůvěřivá. Hlavně, že to není Lady Gaga, že? :-D Fergie dokonce zazpívala i na jeho koncertu k oslavě narozenin... :-)♥
Dalšími, kdo se na remixu podílí, jsou Cypress Hill. Ty jsem vůbec neznala. Už vidím, jak se všichni usmíváte... :)
Protože miluji klasickou verzi Paradise City, mám s touto skladbou malý problém. Nejde o pana Hudsona, Slashe, je-li vám to oslovení bližší, ale právě o rappovou formaci Cypress Hill. Vadí mi, jak do hudby ty sloky "recitují", na to si asi nikdy nezvyknu. Právě melodie je u mě velmi důležitá. Naštěstí se v refrénu ozval snad andělský hlas Fergie. Nejsem nikterak fanouškem její skupiny The Black Eyed Peas, ale v této skladbě je její hlas nádherný, čistý a přitom silný. Získala si mě. Fergie píseň obohatila, zkrášlila.
Tato verze Paradise City se mi nelíbí tolik jako klasická od Gunners, ale mladého posluchače jistě zaujme. Naučila jsem se ji mít ráda.
SLASH + Fergie + Cypress Hill

A nakonec Oxegen 2011 a Myles Kennedy se Slashem.
Myles Kennedy zpívá na turné Slashe. Prozradím vám, pokud Mylese neznáte víc, že má tinnitus. Proto mě velmi okouzlil, když dokázal tak náročnou píseň odzpívat a nejen to... Dokáže navázat kontakt s publikem. Až neuvěřitelné! Obdivuhodné.
Viděla jsem společné vystoupení Mylese a Slashe v TV v rámci MTV World Stage. Jen jsem zjistila, že vystoupí Slash, rozzářily se mi oči. Během skladby jsem si opravdu myslela, že se nedívám na televizi. V tu chvíli jsem se snad ocitla mezi ostatními diváky, kteří měli to štěstí vidět Slashe a Mylese Kennedyho na vlastní oči a vychutnat si tuhle dokonalost.
Myles je showman, vtáhne vás "do děje", komunikuje s vámi. Velice si mě získal. A obdivuji, jak krásně zpívá. Má hlasový rozsah 4 oktáv a je určitě jedním z nejlepších rockových zpěváků. Posuďte sami!
SLASH + Myles Kennedy

Tak co? Smím se zeptat na váš názor? Která z "Paradise City" zvítězila u vás?
Jsem hodně zvědavá!

Přeji vám krásné pondělí!
Vaše Ondi :-*♥
 


Komentáře

1 ilon ilon | Web | 31. října 2011 v 16:47 | Reagovat

Hezké pondělíčko, Ondi :-) **

tak tady v těchto vodách jsem úplný amatér, ano, samozřejmě, že vím o existenci Guns N´Roses, a tak přibližně, jak to bylo ... Ale protože jsem je až tak moc neposlouchala, tak jsem si teď vychutnala všechna 3 videa. Zkrátím to - nevím proč, opravdu to nedovedu vysvětlit, ale nejvíc mě zaujalo poslední video. Asi kvůli zpěvákovi - vůbec nepůsobil "namachrovaně" - naopak působil velmi sympaticky. Tak a to je vše :)))) ***

2 Janča Janča | 31. října 2011 v 18:28 | Reagovat

Olinko,
celý víkend jsem se tady k tobě těšila věděla jsem proč :-)
Tohle je prostě naprostá pecka :D
Nejdříve musím přiznat, že mě hodně příjemně překvapila Fergie. Jak ji nemusím a BEP přímo nesnáším, tak tady se mi opravdu líbí. Dokonce i netradiční, zmodernizovaná verze písničky se mi zamlouvá. Měla jsi s Fergie pravdu, i když bych to nikdy neřekla, ale je to tak, její hlas písničku příjemně osvěžil a ozvláštnil :-)
Další věc, která je teda totální bombou je Myles Kennedy, ač ho vůbec neznám, tak tady mi doslova spadla brada.
On je úúúúžasnýýýý :D
Ani ve snu by mě nenapadlo, že se někdo v Paradise City dokáže Axelovi vyrovnat a ejhle, stalo se ;-)
Přiznávám, že jsem se do něho zamilovala na první poslech, vlastně i pohled, protože k tomu, že zpívá jako Bůh navíc ještě i skvěle vypadá, je to nádherný kus chlapa, aspoň pro mě :-P
A přesně jak píše Ilonka, působí hrozně sympaticky a skromně, a jeho schopnost komunikace s publikem je dokonalá, tohle je u mě Pan Frontman ;-)
A když si uvědomím jeho postižení, tak jenom smekám, je to frajer :-P
A teď přijde na řadu Axel :-D
Olinko, tobě se podařilo vrátit mě do mládí :D
Najednou vidím znovu obrovský plakát Axela na stěně našeho dětského pokojíku, najednou je mi znovu sotva dvacet, svobodná, bezdětná a volná jako pták :D
Krásně jsem si zavzpomínala na tu největší slávu GNR, panebože, Axel a jeho "umečený" ječák, jeho machrovinky na podiu, kroucení se jako paragraf, jeho sto jarních kilometrů běhu po podiu, to byly časy, to ještě kapely uměly zahrát pořádný rokec :-D  ;-) :D
Takže která verze u mě vyhrála?
Myslela jsem si, že to bude rozhodování lehké a je to přesně naopak, je to hodně těžké...
Asi přece jenom první verze, ale jenom o malilinkatý, nepatrný kousilínek a jenom kvůli té krásné nostalgii, kterou ve mně vyvolala ;-)
A ještě musím vypíchnout Slashovu božskou kytaru, ta je prostě perfektní ;-)
A jdu si to pustit ještě jednou, Axela i Mylese ;-)  :D

3 LadyKay LadyKay | 31. října 2011 v 19:29 | Reagovat

Krásný večer Olinko, myslím, že v mém případě máš jasno, že? Však už mě znáš ;-) Alespoň tedy v tomhle určitě. #1 je verze GN'R s Axlem v čele. Ta byla, je a bude nejlepší vždycky♥ Rose je výborným zpěvákem a ty jeho tanečky (dá se tomu tak říkat? :-D), otočky a skákání po pódiu zbožňuju. Musel mít zamlada sakra dobrou fyzičku, já bych měla dost po prvním songu, kdybych měla takhle lítat :D
Na druhé místo bych dala spojení Slash&Myles. Psala jsem ti, že v jeho případě mi nevadí, když zpívá písničky, při nichž jsem zvyklá na hlas Rose, a že se mi jeho hlas líbí. Myles je úžasný, krom hlasu na něm mám ráda komunikaci s publikem a jeho příjemné vystupování. Narozdíl od jiných nepůsobí vůbec namyšleně, právě naopak je velice sympatický, jak napsala už Ilon i Janča.
A na třetím místě by skončila verze ze Slashova alba. Nemám vyloženě nic proti rapu, některé písničky se mi i líbí, ale u téhle mi to vadí. Podle mě by bylo PC lepší, kdybych poslouchala Slashovu kytaru a hlas Fergie.

4 Ondina Ondina | 31. října 2011 v 19:37 | Reagovat

Moc děkuji za vaše nádherné komentáře. Příště sem dám asi jen odkazy, protože se videa různě míchají a pak to zamrzí...

[1]: Ahoj, drahá Ilonko♥♥♥.
Rozhodně žádným amatérem NEJSI! Naopak! :-* Vystihla jsi ale NAPROSTO PŘESNĚ, co cítím i já a jak jsem doufala, že vše zapůsobí, vyzní.
Když jsem PC viděla v TV na festivalu Oxegen (to je přesně to třetí video, hledala jsem ho dlouho, ale našla), byla jsem okouzlena víc, jak u legendárních GN´R. Myles je naprosto skvělý člověk. Je vášnivý, skromný, úžasný... Je tak milý, jak okamžitě roztleskal úplně všechny, hned navázal kontakt. To je dar. Je to v tobě a Myles to "něco" MÁ!♥ Je báječný. Přiznám se ti, mě si naprosto získal, víc než pan Rose. Rose je chlad,led i když technicky je výjimečný umělec. Ale jinak... S ním mám trochu problém - právě kvůli Slashovi. Jako umělce ho ale ctím, nicméně Myles, ach... nemám slov. Sympaťák, krásný člověk s velkým srdcem a navíc - on umí, má veliký talent! I já miluji vše, co nazpívá na tour pana Hudsona!
Děkuji za úúúžasná slova, moc, moooc mě potěšila.
Tedy - ještě jsem sem chtěla dát jednu verzi s DARENEM, ale to už by bylo vážně moc i na mě :-D :-D :D!
Děkuji, krásko! 120♥♥♥ pro TEBE!

[2]: Krásný večer, má drahá Janičko :-* ♥,
jsem opět hrozně ráda, že se s tebou setkávám, navíc tady u Paradise City, mé srdcovky! Jen se těším, až v listopadu začne pršet. To mi věř, že se neudržím a veškeré mé pocity z toho drahokamu dám najevo...
Pamatuješ? Není to zas tak dlouho, co jsem maličko "nakousla" v reakci právě na tvůj koment, že bych ráda srovnala jednotlivé verze PC a trochu jsem se zastala Fergie. Do chvíle, než nazpívala PC, jsem ji opravdu ... no, asi je ti jasné. Ale pak zazněl náhle ten její nebeský hlas, který jsem do této chvíle neznala. V ten moment mi dokázala, že je úžasná. Na sólovce Slashe nazpívala ještě jednu překrásnou píseň (která je tam ještě jako instrumentálka) - "BEAUTIFUL DANGEROUS". Sama nevím, která je krásnější a to nemluvím o Watch This a By The Sword. Ale jak se znám, na blogu tyto skvosty budu muset mít.
Aaaaach, Myles. Když si představím, jak na tom je se sluchem, nedokážu nic než jen tohoto člověka obdivovat. Je úžasný, přesně, jak tady píšeš a já s tebou souhlasím. Je neuvěřitelně milý, báječný. Já si Axla jako umělce vážím, ale Myles? Nejen, že překrásně zpívá, ale to jeho srdce je tak krásné a vášnivé. Jak komunikuje... Nemám slov, mám ho ráda! A ten živel s ním - Slash! Podívej na pana Hudsona, Slashe! Není chviličku v klidu. Oni dva, to je to nejlepší. Jen ten bůh DUFF chybí... ;-)
A Jani, to jsem sem ještě nedala verzi s Darenem... :-D
Tvůj nádherný koment mi vykouzlil úsměv na tváři, moc děkuji!♥

5 Ondina Ondina | 31. října 2011 v 19:52 | Reagovat

[3]: Krásný večer, má nejdražší princezno! :-* To je opět nádherná chvíle ♥!
Ano, samozřejmě, je mi naprosto jasné, která PC vyhrála právě u tebe. On Rose, ať už udělal cokoliv a my víme své (já mu to nemůžu stále odpustit) má po panu Tylerovi ten nejkrásnější hlas. Přiznám se ti k jedné věci, Myles mě získal svým srdíčkem a vůbec, on je úžasný. Vždyť víš, jak jsem se ti nad ním rozplývala, když jsem právě Paradise City viděla ve World Stage. Myles mě očaroval, je... no mám ho ráda. Ale pokud bych měla dát hlas já osobně? Ach, to je těžké. Axl nebo Myles? Slashovy riffy jsou jasné... ale pak? Nechtěj to po mně, prosím. I když vím, která z těch tří by brala prvenství.
A opět naprosto souhlasím, Slashova verze by byla super, jen kdyby ji zpívala Fergie. Je skvělá, přesvědčila mě o tom, že umí, je báječná. Miluji její hlas.
Peťulko, ani nevím, jak ti poděkovat!♥♥♥
Přeji krásný večer, princezno! :-*

6 LadyKay LadyKay | 31. října 2011 v 20:11 | Reagovat

[5]: Bylo mi jasné, že budeš vědět, která u mě vyhrála :-) Máš mě v tomhle přečtenou. Jistě, vím, co udělal a zlobím se za to, opravdu a hrozně moc. Jenže musím uznat, že jako zpěvák je výborný. Co výborný... Skoro nejlepší nebýt pana Tylera♥♥, protože to je moje absolutní jednička, však ty víš ;-)
Myles je úžasný, však jsme se o tom spolu už trošku bavily :-) Já mám ráda ještě jeho a Slashovo akustické vystoupení. Viděla jsi je? Tam je i Patience, jen tak mimochodem.
A neděkuj mi. Naopak, dnes děkuji já tobě. Byla jsi totiž první a jediná, kdo mi vykouzlil úsměv na rtech. Den za všechny prachy... Takže DĚKUJI :-*♥

7 Ondina Ondina | 31. října 2011 v 20:23 | Reagovat

[6]: Ja víííím, Peťulko, Patience ZNÁM!!!♥♥♥ (Zítra, nejpozději pozítří se ozvu, ten Michael na horách a aaaaaach DAREEEEEN ♥ mě dostali... strašně moc ti děkuji a musím ti napsat ještě o všem ostatním).
Na pana Tylera asi nikdy nikdo nebude mít, on je prostě... ach, nejlepší!

Snad se něco nestalo, Peťulko? Teď zase budu jak na trní já! Důležité však je, abys byla v pořádku TY!♥
Já jsem moc šťastná za tvá slova, jen jsem uviděla ikonku "SLUFF", ani si nedokážeš představit, jak mi srdíčko zajásalo... a za to ti moc děkuji JÁ!♥

8 LadyKay LadyKay | 31. října 2011 v 20:46 | Reagovat

[7]: Michael na horách... Být na místě Jeffa, tak odhazuji kameru někam do dáli, protože v té bundě byl... rawrr, jak jinak ♥
Ta Patience se mi dost líbila a ještě Fall To Pieces. Ačkoli, celé to akustické vystoupení bylo skvělé!  
Steven je jiný level, víš jak ;-)

Nee, nestalo. Já jsem v pořádku, jen mám za sebou jeden šílený týden a dalších pár šílených dnů před sebou. Jinak jsem okay :-) Neměj strach! Doufám, že tobě se daří dobře :-*

9 Ondina Ondina | 31. října 2011 v 21:16 | Reagovat

[8]: Tak teď jsi mě, Peťulko, tedy trochu, ale opravdu jen maličko uklidnila. Ale snad o všem popovídáme. Hlavně, že nejde o zdraví, to by bylo určitě mnohem horší. Ale stejně... zlatíčko moje!
Já ti o všem napíšu, ale neboj!

Ach ano, RAWRRRRRRR, to se snad nedá popsat ani jinak. To MICHAEL je jiný LEVEL!♥♥♥
Za vše ti děkuji, tvůj koment, to je, má nejdražší, POCTA!♥♥♥
Snad už odpočíváš a třeba jsi spolu s Michaelem nebo Saulem (či Nikkim?)...
Krásný večer, princezno! :-*

10 LadyKay LadyKay | 1. listopadu 2011 v 7:51 | Reagovat

[9]: Dobré ránko zlatíčko :-* Promiň, včera jsem odpadla, ani nevím jak. Opravdu se nemusíš bát, o nic vážného nejde. Víš, jak se to říká, pokud nejde o život, jde o... Doplň si to :D Pak ti o tom napíšu. Šílený jsem použila v tom smyslu, že je hektický, nemám den klidu a lítám sem a tam.
Ondi, SLUFF je JINÝ LEVEL! Pokud si vzpomínáš, napsala jsem to i o Saulovi, když jsme se bavily o něm a Darenovi. Takže D&S jsou jiný level, jen každý trošku v jiném smyslu :)♥

Přeji ti krásný den, Oli, a budu se těšit na maila :-* ♥♥♥

11 Ondina Ondina | 1. listopadu 2011 v 11:48 | Reagovat

[10]: Princezno :-***, přeji ti ten nejkrásnější první listopadový den, zlatíčko!♥♥♥
Myslím, že nejen TY jsi odpadla :-D Já vlastně vypla počítač hned po té mé reakci tobě. Ach ano, já si vše doplnila, používám tohle spojení hodně často!
Ale víš co, znovu přemýšlím o tom akustickém vystoupení. Já znám Patience... Dál už ne. Nevím vůbec, zda myslíme to samé. Ale vlastně je to jedno. Nádhera je to VŽDY!

Je nádherné najít v tuto chvíli opět koment s přáním krásného dne právě od TEBE! Jsi úžasná.
Dnes jsem doma, ale neboj, vše v pořádku - nic, jen povinnosti, které jsem musela vyřídit. Vše se dozvíš. Ještě ti vše dopíšu a zkontroluji chyby, abych nenasekala do tvého psaníčka hrubky. A utíkám konečně k Daddymu!! Na něj musím mít klid a pohodu a doufám, že to víš! Tak já letím k tobě a už se těším, jak JEJICH (TVŮJ♥♥♥) nádherný příběh pokračuje!
Tak za chvíli...
Pa, princezno!♥♥♥ :-***

12 Veronica Hudson Veronica Hudson | Web | 1. listopadu 2011 v 18:25 | Reagovat

Ondinka, píšeš krásne články :**

Musím povedať, že ja mám hrozne rada všetky verzie tejto úžasnej piesne :) Ale tak, originál je predsa len originál ;) A Axlov hlas je nezameniteľný :)

13 Ondina Ondina | 1. listopadu 2011 v 19:50 | Reagovat

[12]: Krásný večer, drahá Verunko :-* ♥,
oh, wow, moc děkuji!
Ty TVÉ však BEROU DECH!♥♥♥

Nejkrásnější z celé skladby jsou stejně Saulovy kytarové riffy, že? :-*** Ať už jde o jakoukoliv verzi.
Je to tak těžké, ale pan Hudson je úžasný! VŽDY. Ale řeknu ti, Myles mě naprosto okouzlil. Dostalo mě to spojení Mylese spolu se Slashem! Oh!
Přeji ti krásný večer, má drahá!♥
A děkuji za krásná slova! :-*

14 Veronica Hudson Veronica Hudson | Web | 2. listopadu 2011 v 13:35 | Reagovat

[13]:  Presne, aj mňa! Myles je perfektný umelec! ;) Jeho spoluprácu so Slashov považujem za jednu z najlepších a napríklad v takej piesni Starlight to úplne úžasne dali ♥ A ich akustické verzie sú super, napríklad také Civil war, alebo Sweet Child O'Mine, neviem či si počula, ale v každom prípade si to pozri na youtube, tie verzie tých piesní sú krásne! ;)

Jo a Slash... Bože, on tak úžasne hrá! :* Kiežby sa mi niekedy podarí to, čo jemu :D

15 Ondina Ondina | 2. listopadu 2011 v 14:51 | Reagovat

[14]: Ach, drahá MOJE Wewenko♥♥♥!
Tvé komentáře mě hrozně těší, vždy zahřejí v místečku za hrudní kostí. Moc ti DĚKUJI!:-*
Akustické verze znám, pan Hudson mi neujde snad nikdy, ty mi určitě rozumíš.
Zlato, kdyby si jen tušila, co pro mě znamená "Child" - tedy zkracuji název slavné písně, ale ty víš, o čem píši. V tu chvíli jsem zjistila, že existuje DUFF!!♥ Vždy bude mít pro mě v srdíčku výjimečné místo - myslím skladbu "Child". Od té chvíle je Duff tím "Panem Dokonalým".♥♥♥
A CW - no moc se mi líbil tvůj článek, já jsem popadala dech. Byl tak krásný, upřímný a přitom jsem z něj cítila mnoho něhy! Ach, nádhera!
Jsem vždy šťastná, když sem přijdeš, má milá Verunko! Jsem šťastná, že jsem tě poznala!♥
Přeji ti krásný den! :-***
Děkuji! :-*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
TOPlist