Perla Středomoří

28. září 2011 v 14:39 | ondina |  Sport
Rafael Nadal.
Stačí tato dvě slova pouze vyslovit a vybaví se mi nejlepší tenista historie.
V tuto chvíli napíšu o tomto výjimečném sportovci jen základní informace a potom se budu vracet ke každému jeho velkému vítězství. Každý z jeho cenných titulů je výjimečný.
Král antuky se narodil 3.června 1986 v Manacoru na Mallorce, kde stále žije.
Hraje levou rukou. Profesionálem je od roku 2001.
K jeho největším triumfům patří vítězství na grandslamových turnajích. Na French Open slavil úspěch v letech 2005, 2006, 2007, 2008, 2010 a 2011. Ve Wimbledonu v roce 2008 (památné finále) a taktéž v roce 2010. Na Australian Open v roce 2009 a US Open ovládl v roce 2010.
V roce 2008, přesně 18.srpna, se stal světovou jedničkou a vládl tenisovému světu 46 týdnů. Po vítězství na French Open v roce 2010 se na post světové jedničky znovu vrátil.
V roce 2008 vybojoval zlatou olympijskou medaili. Je držitelem "sportovního Oscara", jak se také přezdívá ceně Laureus. Cenu pro nejlepšího sportovce roku 2010 Rafael Nadal převzal letos 7.února.
Zvítězil na všech grandslamových turnajích a to se podařilo pouze sedmi hráčům v historii a je čtvrtým šampiónem v otevřené tenisové éře. Má tituly ze všech grandslamových turnajů i olympijské zlato, tím se stal držitelem Golden Slamu.
Rafael Nadal je tenisový král a ... "Perla Středomoří"!
 


Komentáře

1 ilon ilon | Web | 28. září 2011 v 17:35 | Reagovat

Ondi - napsala jsi to nádherně !!!
Musím se přiznat, že ho moc neznám, jen to jméno mi utkvělo v paměti, ale že má tak úžasné ceny - to jsem opravdu netušila :-)
Mimochodem - vypadá bezvadně, i když to asi u sportovce není důležité, ale tak co, každý to bereme jinak :))))

jsi šiklulka, obrázek je na svém místě - úžasné !!!! :-)  :-)  :-)

2 Ondina Ondina | 28. září 2011 v 18:03 | Reagovat

Ilonko :-*, zdravím tě i tady ♥♥♥! Nebýt toho, jak mě vše trpělivě učíš, měla bych tu "jen" text a ten... Bohužel jsou to jen shrnutá fakta. Pokud o Rafovi chci tady psát, musela tu být i fakta... Emoce mě přemůžou, až se budu věnovat jednotlivým titulům zvlášť (hlavně Wimbledon 2008!). A to se teda neudržím. Kdybys mě viděla, jak prožívám jeho zápasy. Když zvítězí, jsem šťastná a pláču, když prohraje. Obdiv a úcta, to je přesně to, co cítím.
Jako sportovec má nádherně vypracované tělo, jinak... miluji na něm jeho chování, srdce bojovníka, ví, co je to zodpovědnost... Ale článků můžu psát... a na vše se dostane, od sportovních úspěchů až po mladého, jemného člověka, který se třeba bojí bouřky a hluboké vody... Ta bouřka mi připomíná jednoho skvělého a krásného Billyho... ;-):-)
A moc děkuji!♥♥♥ :-***

3 ilon ilon | Web | 28. září 2011 v 18:48 | Reagovat

Ondi ♥♥ - tak to je krásný, že to takhle prožíváš, já sice neprožívám tenisty, ale zase někoho jiného ♥ :-)  :-)
Ahhh - tak vypracovaná těla - to se ti ani nedivím, a on vypadá na to, že má tělo opravdu vypracované do sexy proporcí ;-)
Jak píšeš o těch bouřích života, tak myslím, že to je někdy potřeba prožít, aby si člověk uvědomil, že vlastně žije ... Nelze jen přežívat v poklidu den za dnem, chce to občas udělat nějakou dejme tomu chybu, a napravovat... Život není jen procházka růžovou zahradou, ale o tom je !!!!!!!♥

4 Ondina Ondina | 28. září 2011 v 19:38 | Reagovat

Ilonko♥, ty vše umíš napsat tak krásně!♥ A sexy proporce? Zrovna nedávno nafotil úžasné obrázky. Aaaach...
A já vím, kdo je ten někdo jiný a chápu tě! Protože jde o výjimečného mladého muže. I mě očaroval. I když to někdy nedám až tolik najevo, ale obdivuji Billyho! A u mě bude mít samozřejmě své místo také... ;-) :-)
Přeji krásný večer, zlatíčko! :-***

5 ilon ilon | Web | 28. září 2011 v 21:26 | Reagovat

ó tak to se na ty obrázky, co nedávno nafotil, nehorázně těším !!!! ;-)  ;-)

Já myslím, že Billa nelze neobdivivat, ale můj názor není směrodatný, já jsem totálně zaslepená :)))

Také krásný večer, drahoušku :-)  :-)

6 Ondina Ondina | 29. září 2011 v 13:57 | Reagovat

Ilonko :-***, ne, nejsi zaslepená. O emocích vše je. A opět s tebou souhlasím, Billa člověk obdivovat musí. Však si jistě pamatuješ, u tebe jsem psala (jej, to už je taky hezky dlouho), stačí, aby zpíval Spring nicht a jsem náhle úplně očarovaná a ani během koncertu v tuhle chvíli nevím, že existuje TOM. Neuvěřitelné. Tohle Billy dokáže! Billy je skutečná osobnost! ♥
Článek o něm, stejně jako o Tomovi mám rozepsaný v bloku (to bude román, ne tyhle úryvky, kterými se zatím jen učím), ale je to tolik těžké. Zjistila jsem, že je mnohem jednodušší říct něco o někom, koho jen "obdivuješ", mnohem horší je, když máš dostat ven emoce u těch, které miluješ. U twins, Duffa, Slashe... To je těžké.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
TOPlist